Rafał Augustyn

Autor: AP Photo/David J. Phillip Rafał Augustyn - chód 50 km (nr 5 w Europie 2018 – 3:48.22 godz.)

Szybki marsz Rafała Augustyna. Polak przegrał tylko z mistrzem olimpijskim

2020-10-25 16:59

Cenny sukces odniósł polski chodziarz Rafał Augustyn (36 l.) w prestiżowych zawodach na dystansie 50 km w Dudincach na Słowacji.

Najlepszy aktualnie polski zawodnik w tej maratońskiej konkurencji minął metę jako drugi. Maszerował w czasie 3:47.42 godz., co daje mu piątą lokatę w tabeli światowej bardzo okrojonego sezonu 2020. Triumfował aktualny mistrz olimpijski i były mistrz świata, Słowak Matej Toth, który na trasie w swoim kraju czuje sie jak ryba w wodzie. Zwyciężył w Dudincach po raz czwarty, tym razem w czasie 3:41.15 godz., co stanowi najlepszy w br. wynik na świecie.

W marszu na 50 km kobiet na starcie stanęły jedynie dwie Polki. Zwyciężyła Agnieszka Ellward (4:38.44) przed Antoniną Lorek.