Wielki zlot gwiazd! Mistrzowie olimpijscy wystąpią w Suwałkach [WIDEO]

2022-05-11 12:35
Piękna Natalia Kaczmarek i silny Konrad Bukowiecki rozpoczynają walkę o medale na HMŚ w Belgradzie
Autor: reprodukcja Paweł Skraba/Super Express Mistrzyni olimpijska Natalia Kaczmarek na bieżni

Sezon lekkoatletyczny 2022 nabiera rumieńców, a polscy kibice lada dzień będą mogli na żywo zobaczyć największe gwiazdy, z mistrzami olimpijskimi włącznie. Wszystko za sprawą pierwszej edycji mityngu Podlaskie Athletics Team, który odbędzie się 15 maja w Suwałkach. Udział w nim weźmie ponad stu sportowców.

Zawody pod nazwą Podlaskie Athletics Team zostaną rozegrane na Stadionie Lekkoatletycznym w Suwałkach. Rywalizacja przebiegnie w trzynastu konkurencjach i potrwa około dwóch godzin. Początek o godz. 13. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny. W zmaganiach wezmą udział medaliści olimpijscy, m.in.: giganci młota Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek, złota medalistka olimpijska biegaczka Natalia Kaczmarek, jej koledzy z bieżni Karol Zalewski i Patryk Dobek oraz wielu innych utalentowanych zawodników. – Ta podróż sportowa będzie wieloetapowa, wieloodcinkowa. Zaczynamy od Suwałk, domu rodzinnego Marii Andrejczyk, ale już planujemy zawitać do Białegostoku, domu rodzinnego Wojciecha Nowickiego – powiedział przedstawiciel organizatora imprezy Marcin Rosengarten, dyrektor Memoriału Kamili Skolimowskiej. Choć akurat sama srebrna olimpijka z Tokio Andrejczyk w imprezie nie wystąpi, ma na ten czas inne plany treningowe, przebywa w Turcji.

Wicemistrz olimpijski dostał propozycje walk w MMA. Ujawnił swoją decyzję! Wielu kibiców będzie zaskoczonych

Wojciech Nowicki przed lekkoatletycznym mityngiem Podlaskie Athletics Team

Dla Wojciecha Nowickiego, mistrza olimpijskiego w rzucie młotem, mityng Podlaskie Athletics Team będzie drugim w 2022 roku. Występ jest szczególnie ważny o tyle, że jesienią zawodnik zaczął nowy etap kariery, zatrudniając jako trenerkę Joannę Fiodorow.

Anita Włodarczyk z kolejnym rekordem! Przeszła samą siebie, Wojciech Nowicki także pokazał pazur

Podlaskie Athletics Team to nie tylko młot. W programie niedzielnego mityngu znalazły się również m.in. konkurs pchnięcia kulą i rzutu oszczepem, a także biegi – na 100, 300 i 600 metrów oraz tzw. krótkie płotki. Na półtora okrążenia pobiegnie medalista olimpijski Patryk Dobek, a na 300 m mistrzowie z Tokio – Natalia Kaczmarek i Karol Zalewski.

Przepiękna polska lekkoatletka wzięła ślub! Emilia Ankiewicz-Obukowicz w sukni ślubnej

Zawody będą jest testem organizacyjnym Suwałk przed 98. PZLA Mistrzostwami Polski, które rozpoczną się 9 czerwca.

Sonda
Czy Polaków było stać na więcej medali na igrzyskach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze