Piękna Natalia Kaczmarek i silny Konrad Bukowiecki rozpoczynają walkę o medale na HMŚ w Belgradzie

i

Autor: reprodukcja Paweł Skraba/Super Express Mistrzyni olimpijska Natalia Kaczmarek na bieżni

Wielki zlot gwiazd! Mistrzowie olimpijscy wystąpią w Suwałkach [WIDEO]

2022-05-11 12:35

Sezon lekkoatletyczny 2022 nabiera rumieńców, a polscy kibice lada dzień będą mogli na żywo zobaczyć największe gwiazdy, z mistrzami olimpijskimi włącznie. Wszystko za sprawą pierwszej edycji mityngu Podlaskie Athletics Team, który odbędzie się 15 maja w Suwałkach. Udział w nim weźmie ponad stu sportowców.

Zawody pod nazwą Podlaskie Athletics Team zostaną rozegrane na Stadionie Lekkoatletycznym w Suwałkach. Rywalizacja przebiegnie w trzynastu konkurencjach i potrwa około dwóch godzin. Początek o godz. 13. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny. W zmaganiach wezmą udział medaliści olimpijscy, m.in.: giganci młota Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek, złota medalistka olimpijska biegaczka Natalia Kaczmarek, jej koledzy z bieżni Karol Zalewski i Patryk Dobek oraz wielu innych utalentowanych zawodników. – Ta podróż sportowa będzie wieloetapowa, wieloodcinkowa. Zaczynamy od Suwałk, domu rodzinnego Marii Andrejczyk, ale już planujemy zawitać do Białegostoku, domu rodzinnego Wojciecha Nowickiego – powiedział przedstawiciel organizatora imprezy Marcin Rosengarten, dyrektor Memoriału Kamili Skolimowskiej. Choć akurat sama srebrna olimpijka z Tokio Andrejczyk w imprezie nie wystąpi, ma na ten czas inne plany treningowe, przebywa w Turcji.

Wicemistrz olimpijski dostał propozycje walk w MMA. Ujawnił swoją decyzję! Wielu kibiców będzie zaskoczonych

Wojciech Nowicki przed lekkoatletycznym mityngiem Podlaskie Athletics Team

Dla Wojciecha Nowickiego, mistrza olimpijskiego w rzucie młotem, mityng Podlaskie Athletics Team będzie drugim w 2022 roku. Występ jest szczególnie ważny o tyle, że jesienią zawodnik zaczął nowy etap kariery, zatrudniając jako trenerkę Joannę Fiodorow.

Anita Włodarczyk z kolejnym rekordem! Przeszła samą siebie, Wojciech Nowicki także pokazał pazur

Podlaskie Athletics Team to nie tylko młot. W programie niedzielnego mityngu znalazły się również m.in. konkurs pchnięcia kulą i rzutu oszczepem, a także biegi – na 100, 300 i 600 metrów oraz tzw. krótkie płotki. Na półtora okrążenia pobiegnie medalista olimpijski Patryk Dobek, a na 300 m mistrzowie z Tokio – Natalia Kaczmarek i Karol Zalewski.

Przepiękna polska lekkoatletka wzięła ślub! Emilia Ankiewicz-Obukowicz w sukni ślubnej

Zawody będą jest testem organizacyjnym Suwałk przed 98. PZLA Mistrzostwami Polski, które rozpoczną się 9 czerwca.

Sonda
Czy Polaków było stać na więcej medali na igrzyskach?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze