Robert Lewandowski, Pierre-Emerick Aubameyang, Borussia

Autor: East News Robert Lewandowski i Pierre-Emerick Aubameyang; Borussia

Borussia Dortmund - Nuernberg 3:0. Robert Lewandowski goni setkę

2014-03-03 5:50

Robert Lewandowski (26 l.) po raz kolejny był najlepszym graczem Borussii i poprowadził ją do efektownego zwycięstwa 3:0 z Norymbergą. Polak przyczynił się do pierwszej bramki, a sam strzelił drugą. Dzięki temu jest samodzielnym liderem strzelców i niedługo zdobędzie swoją setną bramkę dla Dortmundu.

Wprawdzie w pierwszej połowie meczu z Norymbergą gospodarzom nie szło, ale w drugiej rozwiązał się worek z bramkami. W 51. minucie Lewandowski pięknie uderzył głową, bramkarz odbił piłkę przed siebie, a Mats Hummels z najbliższej odległości wepchnął ją do siatki. 13 minut później w głównej roli wystąpił już "Lewy", który precyzyjnym strzałem podwyższył na 2:0. To była 15. bramka Polaka w tym sezonie. Napastnik Borussii jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców, wyprzedza o jedno trafienie Mario Mandżukicia z Bayernu i Adriana Ramosa z Herthy.

Skuteczność Lewandowskiego sprawia, że Polak już niedługo z pewnością będzie świętował setne trafienie w barwach Borussii. W tym momencie jego dorobek to 173 mecze i 97 goli, licząc wszystkie rozgrywki. W samej Bundeslidze Robert ma 69 bramek, dokładnie sto mniej niż najskuteczniejszy obcokrajowiec w historii tych rozgrywek, Claudio Pizarro. W Niemczech już pojawiają się głosy, że jeśli Polak wypełni pięcioletni kontrakt z Bayernem, to przeskoczy świetnego Peruwiańczyka. To jednak melodia przyszłości, na razie Lewandowski cieszy się z kolejnej bramki i z tego, że Borussia wskoczyła na drugie miejsce.

- Za nami bardzo dobry mecz, powinniśmy być zadowoleni. My zdobyliśmy trzy gole, a rywalom pozwoliliśmy tylko na stworzenie jednej okazji. Cieszę się z bramki i z tego, że awansowaliśmy na drugie miejsce. Do końca sezonu jednak trzeba będzie jeszcze sporo wysiłku, żeby je utrzymać - powiedział "Lewy" cytowany przez portal borussia.de.

Mniej zadowolony był po tej kolejce inny polski snajper - Arkadiusz Milik. Napastnik Augsburga miał w piątek dwudzieste urodziny, ale nie zrobił sobie nazajutrz prezentu. Zagrał przeciw Hannoverowi (1:1) 27 minut, jednak bez konkretnego efektu. 90 minut w spotkaniu Werder - Hamburger (1:0) zaliczył za to Ludovic Obraniak. Z kolei Sebastian Boenisch cały mecz Leverkusen z Mainz (0:1) spędził na ławce.