Serge Gnabry

Autor: Cyfrasport Serge Gnabry

Hoffenheim - Bayern: Sześć goli w cieniu wielkiego skandalu! [WIDEO]

2020-02-29 17:38

Piłkarze Bayernu Monachium pokazali, że potrafią sobie radzić bez Roberta Lewandowskiego. W 24. kolejce rozbili na wyjeździe TSG 1899 Hoffenheim 6:0, ale więcej niż o wyniku będzie się mówiło o wielkim skandalu. Mecz dwa razy przerwano po tym, jak pseudokibice z Monachium obrażali właściciela Hoffenheim Dietmara Hoppa. Chociaż grę wznowiono, to zawodnicy w ramach protestu stracili zainteresowanie piłką...

- Mam pomysł, jak zastąpić Lewandowskiego - mówił przed pierwszym gwizdkiem sędziego trener Hansi Flick. Jeśli ktoś wątpił w jego słowa, to po kilkunastu minutach meczu z Hoffenheim musiał przyznać mu rację. Goście grali jak z nut. Już po kwadransie prowadzili 3:0 po golach Serge'a Gnabry'ego, Joshuy Kimmicha i Joshuy Zirkzee. W 33. minucie na 4:0 trafił Philippe Coutinho. To był nokaut!

Druga połowa rozpoczęła się identycznie. Po błędzie gospodarzy przy wyprowadzeniu piłki kolejną bramkę zdobył Coutinho. W 62. minucie na 6:0 strzelił rezerwowy Leon Goretzka. Reprezentant Niemiec miał jeszcze kilka sytuacji, jednak albo brakowało mu precyzji, albo na wysokości zadania stawał Oliver Baumann. Wynik robi wrażenie, ale zszedł na dalszy plan...

Na efektownym zwycięstwie przyjezdnych cieniem kładzie się zachowanie pseudokibiców z Monachium, którzy transparentami i przyśpiewkami obrażali właściciela Hoffenheim Dietmara Hoppa. Sędzia dwa razy przerywał grę. W 77. minucie, czyli za drugim razem, piłkarze zeszli do szatni. Po kilkunastu minutach wszyscy wrócili na boisko, ale... W tym momencie gra tak naprawdę się skończyła. W ramach protestu przeciwko temu, co wydarzyło się na trybunach, zawodnicy obu drużyn zaczęli podawać sobie piłkę, niektórzy popisywali się sztuczkami technicznymi... W końcu wszyscy zaczęli bić brawo, wspierając Hoppa. Dokładnie w 90. minucie sędzia zakończył to spotkanie, które z pewnością przejdzie do historii.

TSG 1899 Hoffenheim - Bayern Monachium 0:6 (0:4)
Bramki: Gnabry 2, Kimmich 7, Zirkzee 15, Coutinho 33, 47, Goretzka 62

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann - Rudy, Nordtveit, Hubner, Zuber (46. Kramarić) - Grillitsch, Samassekou (73. Akpoguma) - Skov, Baumgartner, Bruun Larsen (30. Ribeiro) - Bebou

Bayern Monachium: Neuer - Pavard, Boateng (46. Tolisso), Alaba, Davies (63. Hernandez) - Kimmich, Alcantara - Mueller (56. Goretzka) - Gnabry, Zirkzee, Coutinho

Czy mecz Hoffenheim - Bayern Monachium powinien zostać dokończony?