Bohaterski czyn reprezentanta kraju. Uratował mężczyznę przed samobójstwem!

2019-12-15 21:06 DaO
Johan Venegas
Autor: East News Johan Venegas i Neymar

Targnięcie się na własne życie to jedna z najbardziej dramatycznych decyzji, jakie może podjąć człowiek. Do samobójstwa mogą prowadzić różne problemy, z którymi dana osoba nie potrafi poradzić sobie już w żaden inny sposób. Niekiedy udaje się zainterweniować w ostatniej chwili. Tak też było w Kostaryce, gdzie mężczyznę przed próbą samobójcza uratował reprezentant tego kraju.

Ofensywny zawodnik szerszej publiczności może być znany dzięki występowi na mistrzostwach świata w Rosji w 2018 roku. Na ostatnim mundialu rozegrał dwa spotkania w barwach Kostaryki. Niedawno media znalazły kolejny powód, aby nieco szerzej napisać o Venegasie. Piłkarz Deportivo Saprissy dokonał bohaterskiego czynu i uratował mężczyźnie życie.

Do nietypowej i dramatycznej sytuacji doszło na moście Lindora w San Antonio de Belén. Piłkarz podczas podróży samochodem zobaczył dziwnie zachowującego się człowieka. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna chce popełnić samobójstwo rzucając się z mostu. Venegas zatrzymał się i zaczął rozmowę z nieznajomym. W konsekwencji udało mu się odwieść mężczyznę od targnięcia się na własne życie.

Całe zdarzenie na zdjęciach uchwycił znajomy piłkarza. „Diario Extra” podaje, że mężczyzna chciał popełnić samobójstwo z powodu problemów finansowych. Dlatego też Venegas zaoferował mu pomoc w znalezieniu pracy. - Deportivo Saprissa pragnie w szczególny sposób wyróżnić i uhonorować czyn naszego zawodnika Johana Venegasa, który w całkowicie bezinteresowny sposób uratował człowieka od popełnienia samobójstwa i tym samym wykazał się wartościami, które powinny przeważać w naszym społeczeństwie - brzmi komunikat klubu zawodnika z Kostaryki.

Najnowsze