Były piłkarz skazany za GWAŁT na dziewczynie kumpla. Trafi za kratki na lata

2020-07-06 8:26 Mateusz Sobiecki
Federico Carrizo i Alexis Zarate
Autor: EastNews Federico Carrizo i Alexis Zarate

Nie ma zbrodni bez kary. Nawet jeśli przez pewien czas sprawcy będzie udawało się unikać sprawiedliwości, ta w końcu go dopadnie. Przekonał się o tym jeden z argentyńskich piłkarzy. Przed laty utalentowany, młodzieżowy reprezentant kraju teraz ma duże kłopoty. Alexis Zarate trafił do więzienia, po tym jak został skazany za gwałt na dziewczynie kolegi.

Alexis Zarate był utalentowanym reprezentantem argentyńskich młodzieżówek, który grał w czołowych klubach w tamtejszej ekstraklasie. Reprezentował barwy Independiente, a ostatnio z powodu kłopotów z prawem przeniósł się do Europy. Na Starym Kontynencie występował w Metalurgsu Lipawa z Łotwy. Teraz zmieni sportowy strój w więzienny pasiak.

Rozczulające ZDJĘCIE Zbigniewa Bońka! Nie mógł się doczekać tego spotkania

Super Sport 2 VII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jak przypomina portal Explica.co, argentyński piłkarz sześć lat temu stał się podejrzanym w sprawie gwałtu. Miało dojść do tego podczas imprezy w jego mieszkaniu. Ofiarą była dziewczyna jego kolegi, który przyprowadził ją na spotkanie. Po wyroku skazującym go na 6,5 roku, adwokaci próbowali odwoływać się od decyzji sędziego.

Ręka sprawiedliwości dosięgnęła mężczyznę - apelacja została odrzucona, a sam Zarate zatrzymany przez policję. Teraz ma trafić za kratki. Prawniczka kobiety przyznaje, że ten wyrok to wielki sukces, który może być bezprecedensową sytuacją w skali całego kraju. - Zmienia się orzecznictwo, wierząc ofierze, a także kontynuując dochodzenie, wykorzystując wiedzę psychologiczną w całym procesie - mówi adwokat ofiary cytowana przez Explica.co.

Rozczulające ZDJĘCIE Zbigniewa Bońka! Nie mógł się doczekać tego spotkania

Najnowsze