Hirving Lozano, reprezentacja Meksyku, MŚ 2018

Autor: East News Hirving Lozano cieszy się z gola w meczu Niemcy - Meksyk (0:1) na MŚ 2018

Gol, który pogrążył Niemców, sprawił, że ziemia się ruszyła! Trzęsienie w Meksyku

2018-06-18 10:34

To był niesamowity dzień dla wszystkich kibiców piłkarskich w Meksyku. W niedzielę reprezentacja tego kraju mierzyła się na MŚ 2018 z Niemcami. Obrońcy tytułu okazali się słabsi od przeciwnika z Ameryki Północnej i po goli Hirvinga Lozano przegrali 0:1. Euforia w Meksyku była na tyle duża, że... wywołała trzęsienie ziemi!

Niemcy byli faworytami meczu z Meksykanami na MŚ 2018. Obrońcy tytułu chcieli dobrze wejść w turniej i postawić pierwszy krok w kierunku obrony tytułu sprzed czterech lat. Zostali jednak zaskoczeni. Przeciwnicy od pierwszej minuty utrzymywali wysokie tempo i nie pozwalali naszym zachodnim sąsiadom na zbyt wiele. Gdy w 35. minucie gola strzelił Hirving Lozano, w kraju z Ameryki Północnej zapanowała istna euforia! Na tyle silna, że sejsmografy zanotowały sztuczne trzęsienie ziemi.

Instytut Badań Geologicznych i Atmosferycznych w Meksyku poinformował, że w stolicy doszło do niewielkiego wstrząsu. Specjaliści podkreślili, że prawdopodobną przyczyną poruszenia się ziemi był jednoczesny podskok Meksykanów po trafieniu Lozano przeciwko Niemcom. Badania zostały także potwierdzone przez pomiary Instytutu Sejsmologicznego Chile.

Wcześniej do podobnej sytuacji doszło także w Peru. Tam kibice szaleli, gdy sędzia meczu z Danią podytkował rzut karny dla reprezentacji. Na nieszczęście fanów z Ameryki Południowej świetna szansa została zmarnowana, a Skandynawowie wygrali ostatecznie z Peruwiańczykami 1:0.

Sprawdź wyniki sportowe na żywo. Tabele i statystyki.