Ibrahimović w POWAŻNYCH tarapatach. Może nie zagrać z Polską na Euro!

Zlatan Ibrahimovic ostatni raz zagrał w kadrze Szwecji na EURO 2016, z Belgią (0:1).
Autor: Press Focus Zlatan Ibrahimovic ostatni raz zagrał w kadrze Szwecji na EURO 2016, z Belgią (0:1).

Ciemne chmury zbierają się nad napastnikiem reprezentacji Szwecji i AC Milan. Europejska Unia Piłkarska wszczęła w poniedziałek postępowanie dyscyplinarne przeciwko Zlatanowi Ibrahimovicowi. "Ibra" miał złamać przepisy zabraniające zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach pod egidą FIFA i UEFA posiadania udziałów w firmach bukmacherskich.

W krótkim komunikacie UEFA poinformowała, że do zbadania sprawy wyznaczyła inspektora ds. etyki i dyscypliny i że "kolejne informacje zostaną przekazane we właściwym czasie".

W marcu po prawie pięcioletniej letniej przerwie Ibrahimović powrócił do reprezentacji Szwecji. Wystąpił w meczach eliminacji mistrzostw świata 2022 z Gruzją i Kosowem.

Kolejka chętnych po Roberta Lewandowskiego! Giganci kontaktowi się z agentem Polaka

O tym, że 39-letni piłkarz AC Milan posiada udziały w firmie bukmacherskiej Bethard z siedzibą na Malcie, informował 14 kwietnia szwedzki "Aftonbladet". Dziennik zwrócił uwagę, że firma w swojej ofercie miała oba marcowe mecze eliminacji MŚ, w których grał Ibrahimović i że w związku z tym piłkarzowi grozi wykluczenie z dalszych eliminacji MŚ i z mistrzostw Europy lub grzywna w wysokości 100 tys. euro.

Czy Ibrahimović zagra z Polską na Euro?

Szwedzi będą grupowymi rywalami Polaków w mistrzostwach Europy, przeniesionych z ubiegłego na bieżący rok z powodu pandemii COVID-19. Mecz biało-czerwonych z reprezentacją Trzech Koron zostanie rozegrany 23 czerwca w Sankt Petersburgu. Oprócz tych drużyn w grupie E zagrają Hiszpania i Słowacja.

To już przesądzone! Gwiazdor PSG zostaje w klubie. Zawodnik podpisał nowy kontrakt

Najnowsze