Ile można zarobić za złoty medal Polski? Typy i kursy bukmacherów na MŚ 2018

2018-05-18 14:55
Reprezentacja Polski, Polska
Autor: CYFRA SPORT

Za niespełna miesiąc w Moskwie zabrzmi pierwszy gwizdek inauguracyjnego meczu mistrzostw świata 2018. Wśród trzydziestu dwóch finalistów imprezy jest reprezentacja Polski, a kibice już zapewne zastanawiają się, jak daleko zajdą biało-czerwoni. Czy mają szansę zostać czarnym koniem mundialu? Większych szans na to nie widzą bukmacherzy. Ile można więc wygrać za postawienie na mistrzostwo Polaków?

Mistrzostwa świata w Rosji rozpoczną się 14 czerwca w Moskwie, gdzie w meczu otwarcia Rosja zagra z Arabią Saudyjską. Kilka dni później, bo 19 czerwca, swoje pierwsze spotkanie rozegra Polska, która zmierzy się z Senegalem. Wielu kibiców już nie może się doczekać startu biało-czerwonych i marzy zapewne co najmniej o powtórzeniu wyniku z Euro 2016, gdzie udało się dotrzeć do ćwierćfinału. Teraz jednak droga wydaje się dużo trudniejsza.

Przede wszystkim Polacy muszą najpierw przebrnąć bardzo trudną i wyrównaną grupę z Senegalem, Kolumbią i Japonią. Jeśli im się to uda, to na etapie 1/8 finału trafią na którąś z dwóch najlepszych drużyn grupy G, czyli najpewniej Belgię lub Anglię (które grają z Panamą i Tunezją). W ćwierćfinale zaś czekają najlepsze drużyny z grup E i F. A więc może się zdarzyć tak, że wpadniemy tam na Brazylię czy Niemców.

Nic więc dziwnego, że nawet najwięksi optymiści wśród kibiców raczej nie wskazują biało-czerwonych jako czarnego konia imprezy. A jak szanse Polaków w poszczególnych etapach MŚ 2018 oceniają bukmacherzy? Okazuje się, że za postawienie na ich zwycięstwo w całym turnieju można świetnie zarobić! Kurs wynosi bowiem 50, a to oznacza, że za 10 złotych wydanych na zakład można zarobić ich aż 500!

Zdaniem ekspertów firmy TotalBet podopieczni Adama Nawałki są faworytami do wyjścia z grupy. Analitycy dają im na to 65 procent szans. A jak wygląda ocena prawdopodobieństwa odpadnięcia Polski w konkretnych etapach mundialu? W przypadku fazy grupowej wynosi ono 38 procent. Podobnie, jeśli chodzi o 1/8 finału. Możliwość pożegnania z turniejem w ćwierćfinale to 17 procent, a w półfinale 6 procent szans.

Szanse na złoty medal Polski to zaledwie 1,8 procenta. Głównymi faworytami do wzniesienia w górę pucharu świata są Niemcy, Brazylia (obie drużyny po 15 procent szans), Francja (13 procent), Hiszpania (12 procent) i Argentyna (8 procent).

WYNIKI NA ŻYWO - sprawdź na kogo warto postawić
Tabele i statystyki z 16 dyscyplin

Najnowsze