Kolega Lewandowskiego rozpłakał się na treningu. Czuły gest kapitana kadry [ZDJĘCIA]

2018-05-16 11:59 JWa
Robert Lewandowski, Sandro Wagner, Bayern Monachium
Autor: East News Robert Lewandowski wchodzi na boisko w miejsce Sandro Wagnera podczas meczu Bayernu Monachium.

We wtorek selekcjoner reprezentacji Niemiec Joachim Loew podał skład na MŚ 2018. Wśród powołanych znalazł się między innymi wicekról strzelców Bundesligi Nils Petersen z Freiburga. Zajął on miejsce Sandro Wagnera, zmiennika Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium. Piłkarz mistrzów kraju nie mógł pogodzić się z wyborem Loewa i na treningu miał łzy w oczach.

Wtorek był sądnym dniem dla zawodników, którzy liczyli na powołanie do reprezentacji Niemiec na MŚ 2018. Szampany otworzyć mogli między innymi najbliżsi Nilsa Petersena. Napastnik Freiburga w minionym sezonie został wicekrólem strzelców Bundesligi, plasując się za plecami Roberta Lewandowskiego. Joachim Loew nie znalazł za to miejsca w kadrze dla konkurenta "Lewego" w Bayernie Monachium - Sandro Wagnera. Cała sytuacja mocno zabolała zawodnika mistrza kraju.

"Bild" napisał, że Wagner na treningu pojawił się ze łzami w oczach. Potwierdzają to zdjęcia, krążące po sieci. Na nic zdały się próby pocieszenia 30-latka przez Roberta Lewandowskiego czy trenera Juppa Heynckesa. Niedosyt był tak duży, że Sandro Wagner nawet przez chwilę się nie uśmiechnął. W minionym sezonie we wszystkich rozgrywkach zagrał 34 razy, 15-krotnie wpisując się na listę strzelców.

Selekcjoner tłumaczył swoją decyzję dobrem drużyny narodowej. - On udowodnił swoją klasę grając w naszej drużynie. Wiem, co taka wiadomość wyzwala u piłkarzy. Decyzje zawsze jednak podejmuję dla dobra zespołu - powiedział Loew po ogłoszeniu nominacji o braku powołania dla piłkarza Bayernu Monachium.

Wyniki na żywo - sprawdź na kogo warto postawić
Tabele i statystyki z 16 dyscyplin