MŚ Rosja 2018. Ćwierćfinał: Urugwaj-Francja: Raphael Varane

Autor: AP Photo/Ricardo Mazalan Raphael Varane strzela bramkę w meczu Urugwaj-Francja w ćwierćfinale mistrzostw świata w Rosji

MŚ 2018: Urugwaj - Francja 0:2. Zapis relacji na żywo [WYNIK, SKŁADY]

2018-07-06 17:21

Od 1976 roku reprezentacja Urugwaju nie przegrała z europejską drużyną w fazie pucharowej. Ale każda seria musi mieć swój koniec. Ta passa "Urusów" przerwana została przez Francję. "Trójkolorowi" okazali się lepsi w pierwszym ćwierćfinale mistrzostw świata i między innymi dzięki błędowi Fernando Muslery, zameldowali się w półfinale.

URUGWAJ - FRANCJA 0:2 (0:1)

Bramki: Raphael Varane 40, Antoine Griezmann 61

Żółte kartki: Bentancur, Rodriguez - Hernandez, Mbappe

Urugwaj: Muslera - Caceres, Godin, Jimenez, Laxalt - Nandez (73. Urretaviscaya), Torreira, Veccino, Bentancur (59. Rodriguez) - Suarez, Stuani (59. Gomez)

Francja: Lloris - Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez - Pogba, Kante, Tolisso (79. N'Zonzi) - Mbappe (87. Dembele), Giroud, Griezmann 93. Fekir)

Urugwaj - Francja

Relacja na żywo rozpocznie się o godz. 15:45.

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z meczu ćwierćfinału mistrzostw świata pomiędzy Urugwajem, a Francją!

Do końca mundialu zostało już tylko osiem spotkań, ale będą to najbardziej emocjonujące rywalizacje podczas tego turnieju. Dziś poznamy pierwszy zespół, który awansuje do strefy medalowej.

Kto jest faworytem meczu Urugwaj - Francja? Wydaje się, że nieco więcej szans daje się "Trójkolorowym". Pamiętać należy jednak o tym, że zespół z Ameryki Południowej może pochwalić się najlepszą defensywą spośród wszystkich drużyn, które awansowały do ćwierćfinału. Podopieczni Oscara Tabareza stracili jak dotąd tylko jedną bramkę.

I defensywa "Urusów" może być kluczem do sukcesu. Francuzi są niebywale groźni z kontrataku, co pokazali w rywalizacji z Argentyną. Ale Urugwaj nie ryzykuje, gra defensywnie i "Trójkolorowi" będą musieli znaleźć sposób na rozmontowanie tej obrony. Dużym osłabieniem Urugwajczyków jest brak Cavaniego, którego wykluczyła kontuzja.

Na trybunach, tradycyjnie już, przewaga kibiców z Ameryki Południowej, co słychać było podczas hymnów. Za chwilę początek spotkania.

Zaczynamy!

3'

Tak jak można było się spodziewać, to Francja jest przy piłce. Ale już pierwsza przerwa w grze. Godin stanął na nodze Giroud'a, który nie podnosił się z murawy. Wydaje się, że wszystko jest jednak w porządku.

5'

Błąd Umtitiego w środku pola i Urugwaj ruszył z kontratakiem. Lewą stroną pognał Laxalt. Zwiódł Pavarda i dośrodkował w pole karne. Tam miejsca do strzału nie miał Nandez i całą sytuację wyjaśnili obrońcy Francji.

6'

Pierwszy strzał na bramkę Llorisa. Z ostrego kąta próbował Stuani, ale było to uderzenie niecelne.

11'

Ostro potraktowany Hernandez przez Nandeza. Urugwajczyk wpadł z pełnym impetem w nogi rywala, ale Nestor Pitana nie wyciągnął żółtej kartki. Po dośrodkowaniu Girezmanna z rzutu wolnego bardzo niecelny strzał głową oddał Varane.

14'

Lloris musiał piąstkować po tym, jak Godin oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Gdyby nie interwencja bramkarza, do piłki mógłby dojść Stuani.

16'

Pogubił się nieco Mbappe. Po wrzutce Pavarda, Giroud zgrał głową do swojego młodszego kolegi. Mbappe chyba nie zdawał sobie sprawy, że ma mnóstwo czasu, aby przyjąć piłkę i oddać strzał. Dlatego zdecydował się uderzyć głową, ale futbolówka spadła na górną siatkę urugwajskiej bramki.

19'

Na strzał z dystansu zdecydował się Pogba, ale piłka powędrowała wysoko nad bramką.

23'

Przewaga "Trójkolorowych" wyraźnie się zarysowała. Muslera ma na razie jednak mało pracy. Po rzucie rożnym dla Francuzów piłkę wybił Godin.

27'

Próbował ruszyć w swoim stylu Mbappe, ale Laxalt nie pozwolił, aby rywal zaczął mu uciekać. Francuzi mieli rzut rożny, rozegrali go krótko. Z dośrodkowaniem ponownie poradzili sobie urugwajscy obrońcy.

W ostatnich pięciu spotkaniach pomiędzy Urugwajem a Francją padła tylko jedna bramka. Liczymy na to, że dzisiaj bez goli się nie obędzie.

31'

Piłka, po wrzutce Pavarda, przeleciała przez całe pole karne Urugwaju, ale żaden z reprezentantów Francji nie zdołał dojść do futbolówki.

34'

Pierwsza żółta kartka w spotkaniu. Hernandez tak mocno złapał za koszulkę Nandeza, że aż ją rozerwał.

36'

Celny strzał Vecino. Urugwajczyk zgarnął piłkę, którą wybili Francuzi i zdecydował się na uderzenie z półwoleja. Futbolówka wylądowała w rękach Llorisa.

39'

Żółtą kartką ukarany Bentancur. Urugwajczyk sfaulował Tolisso.

40'

GOOOOOOOOL! RAPHAEL VARANE!!!

Doskonałe dośrodkowanie Griezmanna z rzutu wolnego i jeszcze lepsze zachowanie Varane'a. Obrońca Realu Madryt wyprzedził Caceresa i ledwie musnął piłkę, która po długim roku wpadła do siatki! Francja na prowadzeniu!

43'

Nandez chciał wrzucić piłkę z środka pola, a wyszedł mu strzał. Lloris jednak na posterunku.

44'

Kapitalna interwencja Llorisa! Po rzucie wolnym i dośrodkowaniu z niego, głową uderzył Caceres. Piłka zmierzała do siatki, ale francuski bramkarz wykazał się niebywałym refleksem!

Koniec pierwszej połowy!

Ostatnie minuty pierwszej odsłony wynagrodziły nam wcześniejsze minuty. Po bramce dla Francji Urugwaj rzucił się do ataków. Druga połowa zapowiada się bardzo ciekawie.

Urugwaj musi po raz pierwszy na tych mistrzostwach gonić wynik. Na turnieju w Rosji nawet przez sekundę nie przegrywały ani Dania, ani Brazylia.

A tutaj możecie zobaczyć akcję bramkową Francji. Wystarczy KLIKNĄĆ.

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

48'

O włos od ogromnego błędu Muslery! Urugwajski bramkarz zwlekał z wybiciem piłki, co próbował wykorzystać Griezmann. Francuz ostatecznie zablokował wykop golkipera, ale na szczęście dla "Urusów" sytuacja wydarzyła się obok bramki.

51'

Dobre dośrodkowanie Mbappe z rzutu wolnego. Interweniować musiał Muslera, którzy przy okazji staranował i Pogbę i Caceresa.

55'

Urugwaj próbuje zaatakować, ale w polu karnym Francuzów jest tylko osamotniony Suarez. A Stuani nie potrafi tak dobrze dograć piłki, jak robi to Cavani.

59'

Nieco przypadkowa akcja Urugwaju. Z prawej strony mocno wstrzelił piłkę Caceres, ale Stuaniego uprzedził Pavard.

59'

Podwójna zmiana w zespole Urugwaju. Za Stuaniego i Bentancura pojawili się Gomez oraz Rodriguez.

61'

GOOOOOOOOOL! ANTOINE GRIEZMANN!

Tym razem Muslera nie uniknął błędu! Griezmann uderzył z około 28 metrów, a urugwajski bramkarz nie zdołał dobrze odbić piłki. Po kontakcie z jego rękami, futbolówka przeleciała mu nad głową i wpadła do bramki! Francja o krok od półfinału!

64'

Niewiele zabrakło do szczęścia Rodriguezowi. Urugwajczyk strzelił tuż obok słupka.

68'

Nerwowo na boisku. Na murawie leży Mbappe, a Urugwajczycy ruszyli do niego z pretensjami, że ten symuluje i chcieli go podnieść. W obronie Francuza stanęli jego koledzy i wywiązała się przepychanka między zawodnikami.

69'

Po żółtej kartce dla Rodrigueza i Mbappe.

73'

Piękny strzał Tolisso z dystansu, ale do szczęścia zabrakło kilku centymetrów! Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką urugwajskiej bramki! Tymczasem trzecia zmiana w Urugwaju. Za Nandeza wszedł Urretaviscaya.

78'

Niewyraźnie miny urugwajskich fanów. Ich zawodnicy nie mają pomysłu na to, jak zagrozić bramce Llorisa. Francuzi świetnie radzą sobie w obronie.

79'

Pierwsza zmiana w reprezentacji Francji. Boisko opuścił Tolisso, a w jego miejsce pojawił się N'Zonzi.

83'

"Urusi" swoje akcje przeprowadzają przede wszystkim prawą stroną boiska. Ale kolejne dośrodkowanie Caceresa jest mocno niecelne.

87'

Jeszcze jedna zmiana w ekipie "Trójkolorowych". Za Mbappe wszedł Dembele.

89'

Francuzi zaczynają się bawić grą. Indywidualna akcja Pogby i nieprzepisowo musiał go zatrzymać Rodriguez. Z rzutu wolnego uderzył Griezmann, ale nad bramką. A na twarzy Gimeneza widać łzy. "Urusi" godzą się już chyba ze swoim losem...