Bartomeu podał się do DYMISJI i zaszokował świat. Powstanie SUPERLIGA?

2020-10-27 21:44 MF
Josep Maria Bartomeu
Autor: EPA/PAP Josep Maria Bartomeu

Na tę informację kibice Barcelony czekali bardzo długo. I wreszcie się doczekali! Josep Maria Bartomeu nie jest już prezesem FC Barcelony. Krytykowany działacz podał się do dymisji wraz z całym zarządem. Przy okazji zaszokował kibiców na całym świecie, informując, że Barcelona weźmie udział w Superlidze, o ile ta kiedykolwiek powstanie.

Jeszcze w poniedziałek pewny siebie Bartomeu zapowiadał, że nie widzi powodów, by podawać się do dymisji. Na początku listopada miało się odbyć głosowanie ws. wotum nieufności wobec prezesa i zarządu, ale w ostatnich godzinach sprawy nabrały rozpędu. Po długich namysłach Bartomeu wykonał krok wstecz i ogłosił swoją dymisję. Co więcej, na sam koniec zaszokował świat, bo obwieścił, że Barcelona zaakceptowała wymogi udziału w europejskiej Superlidze, czyli projekcie, w którym ma wziąć udział 16-18 drużyn z pięciu krajów (Anglia, Hiszpania, Włochy, Niemcy i Francja).

Kolejny CIOS dla Barcelony. To już jest czarna ROZPACZ, kibice wstrząśnięci

Konflikt Bartomeu z kibicami ciągnął się od lat. Fani "Blaugrany" zarzucali prezesowi nieudolność na rynku transferowym i przepłacanie piłkarzy, a ich złość sięgnęła zenitu latem, gdy Leo Messi próbował za wszelką cenę opuścić klub. Do tego ostatecznie nie doszło, ale to nie złagodziło nastrojów. Długo wydawało się, że o przyszłości prezesa zdecyduje głosowanie nad wotum nieufności, a Bartomeu miał szansę zostać pierwszym prezesem w historii klubu, zwolnionym w ten sposób. Ostatecznie, ku uciesze milionów fanów, Bartomeu sam ustąpił ze stanowiska.

Skrytykował VAR i zostanie ukarany?! Grozi mu KILKANAŚCIE meczów zawieszenia

Najnowsze