Arkadiusz Milik, Napoli

Autor: East News Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik z golem dla Napoli, Karol Linetty z asystą dla Sampdorii w Serie A [WIDEO]

2019-12-15 13:01

Napastnik reprezentacji Polski wrócił po kontuzji i imponuje skutecznością. Najpierw Arkadiusz Milik uzyskał hat tricka w Lidze Mistrzów, który dał Napoli awans do fazy pucharowej. Teraz Polak znów strzelił gola, ale tym razem jego zespół przegrał 1:2 z Parmą w 15. kolejce ligi włoskiej. W dobrym humorze jest za to Karol Linetty. Zanotował asystę, a Sampdoria pokonała 1:0 zespół Genoa w spotkaniu derbowym.

Milik strzelił gola w piątym ligowym meczu z rzędu. Przeciwko Parmie doprowadził do wyrównania, gdy bramkarza Luigiego Sepe pokonał uderzeniem piłki głową. Jednak wysiłek naszego kadrowicza poszedł na marne, bo Parma w doliczonym czasie za sprawą Gervinho zgarnęła komplet punktów. W tym sezonie Milik w dorobku ma sześć bramek w Serie A. Dla Napoli to już ósmy ligowy występ bez zwycięstwa.

Wyświetl ten post na Instagramie.
⏱ Full Time ⚽ #NapoliParma 1-2 ? #ForzaNapoliSempre Post udostępniony przez SSC Napoli (@officialsscnapoli)

Powody do zadowolenia ma pomocnik Karol Linetty. Zagrał w pierwszym składzie Sampdorii, a w końcówce miał udział przy golu, który zapewnił wygraną z Genoą. Polak podał do rezerwowego Manolo Gabbiadiniego, a ten płaskim strzałem po ziemi przy prawym słupku pokonał rumuńskiego bramkarza gospodarzy. W zespole Genoa w drugiej połowie szansę dostał pomocnik Filip Jagiełło. W 66. minucie wszedł w miejsce Duńczyka Lasse Schoene.