Karol Linetty

Autor: Cyfrasport Karol Linetty

Karol Linetty strzelił dwa gole! Kapitalny mecz Polaka ze SPAL [WIDEO]

2020-07-05 21:31

Karol Linetty grał pierwsze skrzypce w niedzielnym meczu 30. kolejki Serie A, w którym zmierzyły się Sampdoria Genua i SPAL (3:0)! Reprezentant Polski strzelił dwa gole, dzięki czemu przyczynił się do pierwszego zwycięstwa swojej drużyny od 8 marca 2020 roku.

Karol Linetty otworzył wynik w 12. minucie, kiedy przejął piłkę i bardzo precyzyjnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza. Jak się okazało, to nie było jego ostatnie słowo... W doliczonym czasie gry pierwszej połowy otrzymał świetne podanie od Gastona Ramireza w pole karne i wykończył akcję jak rasowy napastnik. Polak grał do 89. minuty.

Łukasz Skorupski bohaterem w Serie A. Zobacz dwie interwencje bramkarza Bologny [WIDEO]

W tym sezonie Serie A Linetty rozegrał 21 meczów i strzelił cztery gole. Biorąc pod uwagę liczbę bramek, to jego najlepsze rozgrywki pod tym względem. Sezony 2017/2018 i 2018/2019 kończył z dorobkiem trzech bramek.

Jeśli chodzi o innych Polaków, to w niedzielnym spotkaniu na boisku pojawili się jeszcze Bartosz Bereszyński (90 minut, Sampdoria Genua), Thiago Cionek (90 minut, SPAL) i Bartosz Salamon (30 minut, SPAL). Cały mecz na ławce spędził Arkadiusz Reca (SPAL).

QUIZ. Ilu poznasz byłych asów reprezentacji Polski?

Pytanie 1 z 10
Był gwiazdą we Francji, zagrał na MŚ 2006. Z kadrą pożegnał się meczem z Portugalią na inaugurację Stadionu Narodowego. O kim mowa?