Łukasz Skorupski, powołania

Autor: Jakub Piasecki/Cyfrasport Łukasz Skorupski, urodzony: 05.05.1991, klub: AS Roma, waga/wzrost: 84/187, występy w kadrze/gole: 2/0

Łukasz Skorupski bohaterem w Serie A. Zobacz dwie interwencje bramkarza Bologny [WIDEO]

2020-07-05 21:19

To był jego mecz! Łukasz Skorupski zachwycił w starciu z gigantem ligi włoskiej. Polski bramkarz popisał się dwoma kapitalnymi interwencjami przy rzucie karnym. Bologna sprawiła niespodziankę wygrywając 2:1 w Mediolanie z Interem w 30. kolejce Serie A.

Początek spotkania nie układał się po myśli Bologny. Inter prowadził po golu strzelonym przez Romelu Lukaku. W drugiej połowie goście od 57. minuty musieli grać w osłabieniu, bo czerwoną kartkę zobaczył Roberto Soriano. Po pięciu minutach gospodarze mieli rzut karny. Do piłki podszedł Lautaro Martinez. I zaczął się popis polskiego bramkarza. Łukasz Skorupski najpierw obronił strzał Argentyńczyka, a po chwili nie był także górą po uderzeniu Roberto Gagliardiniego. To były dwie cudowne parady reprezentanta Polski.

Rodzinna niedziela Cristiano Ronaldo. Bawił się z dziećmi na basenie [ZDJĘCIA]

Co się stało później? W ciągu siedmiu minut goście strzelili dwa gole i wygrali! Otóż Bologna doprowadziła do wyrównania (Musa Juwara), a po chwili na placu było po dziesięciu graczy w obu drużynach. Z boiska wyleciał piłkarz Interu - Alessandro Bastoni (dwie żółte kartki). A po chwili Bologna zdobyła zwycięską bramkę, której autorem był Musa Barrow.

Kamil Grosicki znów czaruje w Anglii. Polak z premierowym golem dla West Bromwich Albion