Kamil Grosicki

Autor: West Bromwich Albion Kamil Grosicki

Kamil Grosicki znów czaruje w Anglii. Polak z premierowym golem dla West Bromwich Albion

2020-07-05 18:58

W poprzedniej kolejce dał superzmianę, miał asystę i zebrał dużo komplementów. Teraz spisał się jeszcze lepiej. Kamil Grosicki zagrał w pierwszym składzie West Bromwich Albion w wygranym 4:2 meczu z Hull City i strzelił gola. W ten sposób pogrążył byłych kolegów. Klub naszego kadrowicza coraz bliżej awansu do Premier League.

Widać, że Kamil Grosicki odżył i udany 21-minutowy występ przeciwko Sheffield Wednesday (3:0) w poprzedniej serii zmagań Championship nie był przypadkowy. Wtedy zachwycił obserwatorów dynamicznymi rajdami. Wypracował też trzeciego gola dla WBA. - On żyje - pisały angielskie portale z Birmingham, które były pod wrażeniem gry Polaka.

Mateusz Klich z asystą i golem w Anglii. Polak prowadzi Leeds do Premier League! [WIDEO]

W tej sytuacji menedżer Slaven Bilić wystawił naszego kadrowicza w wyjściowym składzie. "Grosik" nie zawiódł. Pokazał, że poprzedni występ to nie był jednorazowy wyskok formy z jego strony. W drugiej połowie wyprowadził WBA na prowadzenie strzelając gola na 3:2. To było jego pierwsze trafienie dla gospodarzy, a siódme w całym sezonie. To był dla niego szczególny występ, bo właśnie z Hull City trafił do ekipy z Birmingham. Grosicki rozegrał pełne spotkanie. Liderem Championship jest Leeds United, który o punkt wyprzedza właśnie WBA.

Piękny gest Piszczka i kolegów z BVB. Zgodzili się mniej zarabiać, aby ratować innych. Postawili jednak warunek