Piękny gest Piszczka i kolegów z BVB. Zgodzili się mniej zarabiać, aby ratować innych. Postawili jednak warunek

2020-07-05 15:42 Piotr Koźmiński
Łukasz Piszczek
Autor: Cyfrasport Łukasz Piszczek

Łukasz Piszczek (35 l.) i jego koledzy z BVB pokazują, że Borussia Dortmund to coś więcej niż klub. W dobie pandemii, gdy niemal każdy ponosi mniejsze lub większe straty, solidarność, również w finansowym aspekcie jest bardzo ważna. Jak się okazuje, Piszczek i spółka zgodzili się na niższe zarobki do końca roku, o 20 procent, aby ratować innych w klubie. Postawili jednak jeden warunek.

O szlachetnej inicjatywie piłkarzy BVB poinformował Tomasz Urban, dziennikarz Eleven Sports, specjalista od ligi niemieckiej. Idea gestu zawodników z Dortmundu jest czytelna: zgadzamy się na niższe pobory, ale nikt w klubie nie może stracić pracy, ani zostać wysłany po państwową pomoc.

Oczywiście, ktoś może powiedzieć, że piłkarze i tak zarabiają miliony i wiele nie zbiednieją, ale taki gest jednak warto docenić, bo ma on realne znaczenie dla wielu innych.

Łukasz Piszczek: od Goczałkowic do Dortmundu i z powrotem

Piłkarze różnych klubów w bardzo różny sposób reagują na propozycje cięć pensji z powodu pandemii. Do wielu nieporozumień doszło w tej kwestii choćby w Barcelonie, również w polskiej lidze są piłkarze, którzy nie zgodzili się na cięcia. Jeszcze inni optowali nie za ucinaniem, a zamrażaniem, licząc na to, że za jakiś czas odzyskają całość.

Bundesliga, jak każda inna liga, finansowo też ucierpiała, a w gronie tych z największymi stratami na pewno jest BVB, klub z jedną z najwyższych frekwencji w Europie. A w Niemczech liga grała pod koniec bez kibiców i wciąż nie wiadomo kiedy i na jakich zasadach fani wrócą tam na trybuny.

Polskie kluby zarobią miliony na Miliku? Górnik i Rozwój z szansą na duże pieniądze

Super Sport 2 VII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze