Cimos Koper - Vive Targi Kielce: Jak mogliście to przegrać?

2012-03-26 4:00

Jeżeli nie wykorzystuje się szans, jakie mieliśmy, to się przegrywa - podsumował rewanżowy mecz z Cimosem Koper trener piłkarzy ręcznych Vive Targi Kielce Bogdan Wenta (51 l.). Kielczanie nie utrzymali przewagi jednego gola z pierwszego meczu i na Słowenii zaprzepaścili szanse na awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, przegrywając 23:25.

- O tym, że odpadliśmy z Ligi Mistrzów, zdecydował pierwszy mecz. Na tym etapie rozgrywek jednobramkowa przewaga to przed rewanżem żadna zaliczka - złościł się Wenta.

Tak naprawdę to Vive odpadło z Ligi Mistrzów na własne życzenie. Kielczanie wylosowali najsłabszego z możliwych rywali, w drugiej połowie rewanżowego spotkania prowadzili już różnicą trzech goli. Wystarczyło tylko utrzymać tę przewagę i promocja do grona ośmiu najlepszych drużyn w Europie byłaby pewna. Niestety, 12 minut przed końcem gry Słoweńcy wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania.

Cimos Koper - Vive 25:23 (12:13)

Najwięcej bramek dla Vive: Stojković 5, Tkaczyk, Olaffson, Kuchczyński po 4