Monika Kobylińska, piłka ręczna, reprezentacja Polski

Drugie wysokie zwycięstwo szczypiornistek w elim. ME. Poniżej trzydziestki nie schodzą

2021-10-10 16:53

W imponującym stylu rozpoczęły polskie piłkarki ręczne eliminacje do mistrzostw Europy 2022. Po środowym zwycięstwie w Opolu nad Litwą 36:22, w niedzielę pokonały na wyjeździe Szwajcarię 31:22. Mecz rozegrano w mieście Winterthur.

Rywalki stawiały dzielny opór w pierwszej połowie. Prowadziły nawet 5:4, a na przerwę schodziły z bilansem 13:15. Po przerwie rozwiązał się jednak worek z golami dla Biało-czerwonych. Po pięć trafień zaliczyły Magda Balsam i Monika Kobylińska, zaś bramkarka Weronika Gawlik uznana została najlepszą zawodniczką spotkania.

Po dwóch kolejkach eliminacji w grupie z kompletem 4 punktów przewodzą Polska i Rosja, ale to nasza drużyna ma nieco lepszą różnicę bramek. Bezpośrednia konfrontacja tych zespołów nastąpi dopiero w marcu.

Do finałowego turnieju awansują dwa zespoły z grupy. Turniej zaplanowany jest na listopad 2022, a jego gospodarzami będą trzy kraje postjugosłowiańskie: Słowenia, Czarnogóra i Macedonia Północna.