EKSTREMALNA kara dla trenera mistrzów Polski. Może pauzować nawet przez TRZY LATA!

2021-03-30 22:20 md
Talant Dujszebajew, Łomża Vive Kielce
Autor: Cyfra Sport Talant Dujszebajew podczas meczu Łomża Vive Kielce - Flensburg

Przedstawiciele świata sportu mają doskonałą świadomość, że ich zachowania na ogół nie umykają niczyjej uwadze. A już zwłaszcza, kiedy mówimy o czynach, które widzą wszyscy wokół. Przekonał się o tym teraz doskonale trener Łomży Vive Kielce, Tałant Dujszebajew. Szkoleniowiec został ukarany przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce w sposób absolutnie bezlitosny!

W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z kolejną odsłoną najważniejszego pojedynku klubowej piłki ręcznej w Polsce. Łomża Vive Kielce zmierzyła się w półfinale Pucharu Polski z Orlenem Wisłą Płock. I choć na boisku była lepsza, jak to na ogół bywa w ostatnich latach w kielecko-płockich pojedynkach, to nie obyło się bez zgrzytu. Trener kielczan, Tałant Dujszebajew, wybuchł prawdziwą furią po faulu na swoim synu Danielu. Nieparlamentarnie wyraził ją w stosunku do delegata.

ATAK na Mariusza Pudzianowskiego

A teraz został zawieszony za to przez ZPRP na... sześć meczów Pucharu Polski, a ponadto musi zapłacić 3 tysiące złotych grzywny. W komunikacie czytamy:

"Po wnikliwej analizie pomeczowego raportu oraz materiałów filmowych Komisarz Rozgrywek ZPRP podjął decyzję o ukaraniu trenera i klubu. Żadne emocje i zdarzenia na boisku nie mogą usprawiedliwiać niesportowej postawy i niedopuszczalnego języka podczas meczów. Wierzymy, że takie sytuacje jak podczas rozgrywek pomiędzy drużynami Łomża VIVE Kielce a Orlen Wisła Płock nie będą miały miejsca. Cierpi na tym wizerunek polskiej piłki ręcznej - nie tylko tej w wymiarze ligowym oraz wszystkich zaangażowanych w jej rozwój - ale także sponsorów i partnerów".

Jako że Łomża Vive Kielce na ogół przystępuje do zmagań w Pucharze Polski dopiero w końcowych fazach, to w praktyce trenera Tałanta Dujszebajewa możemy nie ujrzeć na ławce trenerskiej w tych rozgrywkach nawet i przez trzy lata! Szkoleniowiec opuści zatem m.in. finał obecnych rozgrywek, w którym kielczanie zmierzą się z Grupą Azoty SPR Tarnów.

Piotr Świerczewski BEZ LITOŚCI o Paulo Sousie. „Z całej kadry to on jest...”
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze