Polska - Japonia, piłka ręczna

Autor: East News

Remis z Białorusią to za mało. Polska nie zagra na mistrzostwach Europy

2017-05-07 22:52

W czwartym meczu eliminacji do mistrzostw Europy Polska zremisowała z Białorusią 27:27. Biało-czerwoni otarli się o zwycięstwo, ale słabo rozegrali końcówkę. Przez to nie mają już szans na awans. Przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Chorwacji w piłce ręcznej odbędą się bez Polaków.

Polacy przegrali pierwsze trzy mecze eliminacyjne. Spotkanie z Białorusią w Płocku było więc ostatnią szansą na uratowanie jakichkolwiek szans na awans na Euro. Do tego potrzebne było zwycięstwo. Niestety, znów nie udało się biało-czerwonym wywalczyć dwóch "oczek". Przez większość meczu nasi szczypiorniści musieli gonić wyniku, podobnie jak to było w czwartek w Mińsku.

Dogonienie rywali udało się Polakom w drugiej połowie. Największe emocje były przy stanie 27:27. Do końca meczu zostało pół minuty, a podopieczni Tałanta Dujszebajewa byli w posiadaniu piłki. Selekcjoner zdecydował się na wycofanie bramkarza, aby stworzyć przewagę liczebną w ataku. Niestety plan się nie powiódł. Biało-czerwoni nie rzucili 28. bramki i mogą się cieszyć z remisu, bo tuż przed końcową syreną Białorusini cudem nie trafili za dwa punkty.

Po czterech meczach eliminacyjnych Polska zgromadziła tylko jeden punkt i nie ma już szans na awans. Mistrzostwa Europy odbędą się bez naszego udziału.

Polska - Białoruś 27:27 (13:15)

Polska: Malcher, Morawski – Daćko, Lijewski, Jachlewski, Łyżwa, Krajewski, Bielecki, Kus, M. Jurecki, Syprzak, Daszek, Moryto, Przybylski, Paczkowski, Chrapkowski

Białoruś: Mackiewicz, Sałdacenka – Browka, Kulesz, Babiczew, Puchowski, Rutenka, Szyłowicz, Jurynok, Baranow, Karwacki, Podszywałow, Karalek, Titow, Kulak, Gajduczenko