Szymon Sićko

i

Autor: Cyfra Sport Szymon Sićko

Dramatyczne informacje

Fatalne wieści w sprawie reprezentanta Polski. Trafił do szpitala. Jego stan po tragicznym uderzeniu pogorszył się

2022-12-13 13:33

W niedzielę odbył się jeden z najbardziej prestiżowych meczów w polskiej piłce ręcznej. W meczu 13. kolejki PGNiG Superligi spotkały się Wisła Płock i Łomża Industria Kielce. Starcie wygrali płocczanie, pokonując wielkiego rywala 29:27. Niestety, w trakcie meczu doszło do bardzo groźnego upadku Szymona Sićko, zawodnika kieleckiego zespołu. Teraz przekazano, że zawodnik pilnie został przetransportowany do szpitala po tym, jak jego stan się pogorszył.

Do całego zdarzenia doszło w 42. minucie starcia Wisły Płock z Łomżą Industrią Kielce. Sićko został popchnięty w trakcie ataku z wyskoku przez Leona Susnję, wynikiem czego wpadł jeszcze na Przemysława Krajewskiego, a potem głową uderzył o parkiet. Zawodnik musiał opuścić boisko i jak sam mówił, nie pamiętał nawet samego upadku. – Nie pamiętam kompletnie nic z tego, co wydarzyło się na boisku. Trochę świadomości odzyskałem dopiero w szatni, już po meczu. A samego upadku nie pamiętam. Nie oglądałem go też później i na pewno przez jakiś czas tego nie zrobię. Czuję się jak po nokaucie. Głowa chce mi pęknąć – powiedział zawodnik kieleckiej drużyny w rozmowie z TVP Sport. Gdy wydawało się, że skończy się tylko na wstrząśnieniu mózgu, Sićko poczuł się gorzej i trafił do szpitala.

Dramatyczne wieści w sprawie reprezentanta Polski. Trafił do szpitala

Zawodnik Łomży i reprezentacji Polski po powrocie do Kielc przeszedł badania, ale we wtorek musiał pilnie trafić do szpitala z powodu coraz gorszego samopoczucia. Podejrzewa się, że Sićko ma krwiaka mózgu. – W kolejnych godzinach po odniesionym urazie stan zdrowia zawodnika zaczął się pogarszać. Zaczął odczuwać silne dolegliwości bólowe, cierpiał na niepamięć i z podejrzeniem krwawienia śródmózgowego trafił do szpitala na hospitalizację. W tym momencie przebywa w Świętokrzyskim Centrum Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, gdzie przez kolejne dni będzie przechodził dodatkowe badania – przekazał na internetowej stronie Łomży Industrii Kielce doktor Rafał Wójcicki.

Jaka jest tajemnica sukcesu Dawida Kubackiego? Czy Żyła i Stoch zaskoczą w tym sezonie?

Posłuchaj najnowszego odcinka podcastu SUPER SPORT!

Listen to "KUBACKI W GAZIE, Maroko już wygrało w Katarze" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze