HIT TRANSFEROWY! Lars Walther zbuduje w Puławach ekipę na Ligę Mistrzów!

2020-02-17 13:42 Waldek Zawołowicz
Lars Walther
Autor: PRZEMYSLAW SZYSZKA/SE

W Puławach od nowego sezonu będzie się działo! W drużynie z województwa lubelskiego zagra nie tylko Michał Jurecki (36 l.). Trenerem będzie Lars Walther (55 l.), który wie jak się wygrywa mistrzostwo Polski. Duńczyk jako ostatni na krajowych parkietach, będąc trenerem Wisły Płock, przełamał hegemonię PGE Vive Kielce. Informację o przybyciu Duńczyka potwierdza już duński klub Ribe Esbjerg HH, którego trenerem jest Walther.

Prezes Azotów Puławy Jerzy Witaszek może sobie zaprzeczać, ale fakty są niezaprzeczalne. Niedawne pogłoski o kontrakcie dla Michała Jureckiego okazują się bardzo bliskie prawdy. Niemal na 100 % rozgrywający Flensburga nie wypełni dwuletniego kontraktu i szybciej wróci do Polski. Ponieważ sprawa powrotu do Kielc jest nieaktualna, to jedynym klubem, który może zapłacić Dzidziusiowi tak duże pieniądze są właśnie Puławy.

Od nowego sezonu Azoty przenoszą się do nowej hali sportowej. Puławski klub jest jedynym z czołówki, który gra ciasnej hali, która nie spełnia międzynarodowych wymagań. Teraz ponad 3. tysięczny obiekt będzie można z dumą pokazać nawet w Lidze Mistrzów.

Podczas meczu Puław ze Stalą Mielec na trybunach zasiadł Lars Walther. Duńczyk znany jest w Polsce z pracy w Wiśle Płock, z którą w 2011 roku wywalczył mistrzostwo Polski i podczas ostatniej wizyty raczej na pewno nie przyglądał się grze mieleckiej drużyny. Walther jest obecnie trenerem duńskiej drużyny Ribe Esbjerg HH. Ale tylko do 30 czerwca 2020. Duński klub zgodził się na podjęcie pracy Walthera w Polsce i skróceniu obowiązującego kontraktu. Ribe pod batutą Walthera zajmuje teraz szóste miejsce w lidze duńskiej.

W najbliższym czasie możemy się spodziewać kolejnych transferowych wieści z Puław. Nie ma co ukrywać, rośnie trzecia siła w polskim szczypiorniaku!

Najnowsze