ME piłkarzy ręcznych 2022. Patryk Rombel odkrył karty! Ci zawodnicy powalczą na mistrzostwach Europy!

2022-01-12 11:18
Patryk Rombel
Autor: Cyfra Sport Patryk Rombel

Mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych oficjalne startują13 stycznia. Dzień później swój pierwszy mecz na tym turnieju zagra reprezentacja Polski. W środę natomiast biało-czerwoni udali się do Bratysławy, gdzie rozegrają wszystkie mecze grupowe. Patryk Rombel przed wylotem z kraju ogłosił kadrę, która powalczy o minimum awans do drugiej fazy rozgrywek.

Polska kadra pomału się odradza. Po złotych czasach, w których biało-czerwoni byli jedną z najlepszych ekip na świecie, przyszedł kryzys pokoleniowy. Nie było płynnej wymiany zawodników i reprezentacja musiała zaczynać w zasadzie od najniższego pułapu. Ostatnie mistrzostwa świata dały jednak nadzieję, że z kadrą jest coraz lepiej.

Wyjaśniło się, czemu Marek Papszun nie przeszedł do Legii. Zwrócił uwagę na istotny szczegół

Patryk Rombel ogłosił skład na ME piłkarzy ręcznych 2022

Biało-czerwoni toczyli wyrównane boje czy to z Hiszpanami, czy z Niemcami, a więc mocnymi ekipami. W dodatku podczas ostatniego meczu towarzyskiego na turnieju na Półwyspie Iberyjskim, podopieczni Patryka Rombla byli o włos od zremisowania z Hiszpanami właśnie. Jest więc nadzieja, że na mistrzostwach Europy Polacy znów zachwycą.

Na Słowację, a konkretnie do Bratysławy selekcjoner biało-czerwonych zabierze 18 zawodników. Niestety nie uniknięto problemów z koronawirusem. - Niestety w wyniku przeprowadzonych testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 wśród zawodników i sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski odnotowano dwa wyniki pozytywne, które uzyskał Rafał Przybylski i Dawid Dawydzik. W związku z tym zawodnicy zostali poddani izolacji i nie wezmą udziału w rozpoczynających się Mistrzostwach Europy - czytamy na oficjalnej stronie ZPRP.

Mimo tego w kadrze nie ma większych zaskoczeń. Wśród 18 zawodników znalazł się m.in. Szymon Sićko, który zmagał się z urazem, ale najprawdopodobniej będzie do dyspozycji trenera już od pierwszego meczu. Jest również Kamil Syprzak, czy Michał Daszek. Polacy mistrzostwa zainaugurują meczem z Austrią.

Aktualizacja: W środowy wieczór ZPRP poinformowało, że pięciu zawodników: Adam Morawski, Piotr Chrapkowski, Jan Czuwara, Kacper Adamski i Damian Przytuła otrzymało pozytywny wynik na koronawirusa i co najmniej przez 5 dni pozostaną na izolacji. W ich miejsce dowołano: Melwina Beckmana, Mikołaja Czaplińskiego, Krzysztofa Komarzewskiego, Macieja Zarzyckiego oraz Mateusza Zebmrzyckiego.

Kadra Polski na ME piłkarzy ręcznych 2022:

Bramkarze: Mateusz Kornecki (Łomża Vive Kielce), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock)

Lewoskrzydłowi: Jan Czuwara (Vardar Skopje), Przemysław Krajewski (Orlen Wisła Płock)

Lewi rozgrywający: Kacper Adamski (Energa MKS Kalisz), Piotr Chrapkowski (SC Magdeburg), Ariel Pietrasik (TSV St. Otmar St. Gallen, Damian Przytuła (Górnik Zabrze), Szymon Sićko (Łomża Vive Kielce)

Środkowi rozgrywający: Piotr Jędraszczyk (Piotrkowianin), Michał Olejniczak (Łomża Vive Kielce), Maciej Pilitowski (Energa MKS Kalisz)

Prawoskrzydłowi: Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Arkadiusz Moryto (Łomża Vive Kielce)

Obrotowi: Maciej Gębala (SC DHfK Lipsk), Kamil Syprzak (Paris Saint-Germain), Patryk Walczak (Vardar Skopje), Bartłomiej Bis (Górnik Zabrze)

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze