Luka Karabatić, reprezentacja Francji, piłka ręczna

Autor: EHF/ZPRP

ME w piłce ręcznej: Francja gra dalej po zwycięstwie z Serbią [WIDEO]

2016-01-17 20:47

Reprezentacja Francji jako pierwsza z grupy A zapewniła sobie awans do kolejnej fazy ME w piłce ręcznej. "Trójkolorowi" w niedzielę okazali się lepsi od Serbii, nie dając rywalom żadnych szans. Szczególna druga połowa spotkania była godna aktualnych mistrzów świata i Europy. Po przerwie Francuzi byli bowiem niemal nieomylni.

Niedzielny mecz miał być dla mistrzów świata i Europy przypieczętowaniem awansu do drugiej fazy ME w piłce ręcznej. Po wygranej w pierwszej kolejce z Macedonią podopieczni Claude'a Onesty i Didiera Dinarta wiedzieli, że jeśli w kolejnym spotkaniu zdobędą dwa punkty, to zapewnią sobie udział w dalszej części imprezy. Serbowie po porażce z Polską chcieli za wszelką cenę sprawić niespodziankę i pokonać znacznie wyżej notowanego rywala.

ME w piłce ręcznej: Francja wyszła z grupy. Serbia pod ścianą

Pierwsza połowa, jak w zasadzie we wszystkich meczach Euro była bardzo wyrównana. Na przodzie co prawda znajdowali się cały czas "Trójkolorowi", ale wynik oscylował w granicach remisu. Serbom co jakiś czas udawało się wyrównać, ale nie mogli wyjść na prowadzenie. Pod koniec pierwszych trzydziestu minut gry w ich grze pojawił się kryzys. Kilka łatwych strat i Francuzi rzucili trzy gole po kontrach, kończąc pierwszą połowę właśnie z takim zapasem.

Początek drugiej części gry był już zupełnie inny. Francuscy bramkarze - Thierry Omeyer i Vincent Gerard - raz po raz zatrzymywali rzuty przeciwników, napędzając chwilę później zabójcze kontry. W prostych sytuacjach nie mylili się Luc Abalo, Valentin Porte i Nikola Karabatić. "Trójkolorowi" szybko osiągnęli kilkubramkową przewagę i spokojnie dowieźli zwycięstwo do końcowego gwizdka, wygrywając 36:26. Dla Francji to drugi komplet punktów na polskich ME w piłce ręcznej. Tym samym wtorkowi rywale Polaków są już pewni gry w kolejnej fazie turnieju i tego, że zabiorą do niej dwa punkty. Serbowie znaleźli się pod ścianą. Jeśli chcą awansować do dalszych gier, to we wtorek muszą pokonać Macedonię.

Francja - Serbia 36:26 (19:16)

Francja: Thierry Omeyer, Vincent Gerard - Nedim Remili, Guy Oliver Nyokas, Daniel Narcisse, Samuel Honrubia, Nikola Karabatić, Kentin Mahe, Luc Abalo, Cedric Sorhaindo, Michael Guigou, Luka Karabatić, Ludovic Fabregas, Theo Derot, Valentin Porte, Benoit Kounkoud

Serbia: Darko Stanić, Slavisa Djukanović - Miljan Pusica, Żarko Sesum, Ivan Nikcević, Filip Marjanović, Darko Djukić, Petar Nenadić, Novak Bosković, Momir Rnić, Bojan Beljański, Nemanja Zelenović, Ilija Abutović, Mijajlo Marsenić, Milos Orbović, Uros Elezović