Wrocław już od początku XX wieku jest ważnym miejscem wydarzeń sportowych o randze międzynarodowej. Miasto potrzebowało obiektu, który stał by się miejscem spotkań Wrocławian oraz organizacji wydarzeń masowych. Dlatego też polecenie budowy takiego obiektu w 1913 otrzymał Max Berg i w pełni zrealizował swoje zadanie, gdyż Hala Stulecia, wpisana na listę UNESCO, do dziś jest wizytówką stolicy Dolnego Śląska, a także gospodarzem ważnych imprez nie tylko artystycznych i naukowych, ale również sportowych.
ME w piłce ręcznej: Hala Stulecia we Wrocławiu
W Hali Stulecia odbywają się imprezy sportowe o charakterze lokalnym, krajowym jak i międzynarodowym. Przestrzeń płyty głównej może zostać zagospodarowana jako boisko do gier zespołowych, ale również jako kort do tenisa lub arena sportów walki. Obecnie, Hala Stulecia jest w stanie zapewnić widownię na poziomie 6,5 tysiąca widzów.
Na Halę Stulecia bardzo łatwo dotrzeć komunikacją miejską. W pobliże obiektu jeżdżą autobusy dzienne o numerach: 115, 145, 146 i 701, a także nocne 253 i 255. Oprócz tego pod miejscem zmagań Euro 2016 kursują tramwaje: 2, 4 i 10.
We wrocławskiej Hali Stulecia podczas ME w piłce ręcznej swoje mecze rozegrają drużyny, które los przydzielił do grupy C. Będą to więc: Hiszpania, Niemcy, Szwecja i Słowenia. To chyba najsilniejsza grupa na całym turnieju. W stolicy Dolnego Śląska rozegrane zostaną także mecze drugiej fazy turnieju oraz spotkania o miejsca od piątego do ósmego.