Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, Serbia - Chorwacja 26:22. Gospodarze w finale!

2012-01-27 23:01

W drugim piątkowym półfinale mistrzostw Europy w piłce ręcznej Serbia mierzyła się z Chorwacją. Gospodarze turnieju wygrali 26:22 i zapewnili sobie tym samym awans do wielkiego finału. O miano najlepszej drużyny na Starym Kontynencie Serbowie będą walczyć z Danią.

Po pierwszej połowie na prowadzeniu byli jednak Chorwaci (14:13). Gospodarzom udało się uciec na 3-4 bramki w 40. minucie meczu, co odbiło się mocno na moralach przeciwników.

Po Chorwatach nie było widać wiary we własne możliwości i zmianę niekorzystnego rezultatu. Ostatecznie Serbowie wygrali 26:22.

Przeczytaj koniecznie: Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, Dania - Hiszpania 25:24. Horror z happy endem dla Duńczyków

W niedzielnym finale gospodarze turnieju zagrają z reprezentacją Danii.