Iwona Niedźwiedź, Kinga Byzdra, piłka ręczna

Autor: CYFRASPORT Iwona Niedźwiedź, Kinga Byzdra, piłka ręczna

MŚ w piłce ręcznej. Polska lepsza od Argentyny

2013-12-12 20:34

Reprezentacja polskich piłkarek ręcznych pokonała Argnetynę 31:17 w spotkaniu 4. kolejki fazy grupowej MŚ w Serbii. Dla naszych zawodniczek było to już trzecie zwycięstwo podczas tegorocznego Mundialu.

Polki od poczatku meczu zaczęły budować przewagę. Po pierwszych dziesięciu minutach biało-czerwone prowadziły już 7:2. W kolejnych fragmentach spotkania utrzymywały bezpieczna zaliczkę i do szatni schodziły przy prowadzeniu 14:9.

W drugiej połowie Polki pokazały się z jeszcze lepszej strony. Skutecznością zachwycała Alina Wojtas, która w starciu z Argentyną rzuciła aż osiem goli.

Mecz ostatecznie zakończył się wygraną naszych zawodniczek 31:17.

Przypomnijmy, że w poprzednich pojedynkach Polki pokonały Paragwaj (40:6), Angolę (32:23) i przegrały z Hiszpanią (20:26).