Bartosz Jurecki, piłka ręczna, Polska - Serbia ME 2014

Autor: East News Bartosz Jurecki, piłka ręczna, Polska - Serbia ME 2014

MŚ w piłce ręcznej: Polska - Niemcy. Jeszcze raz wygrać z odwiecznym rywalem!

2015-01-16 11:45

W drodze na MŚ w piłce ręcznej 2015 reprezentacja Polski musiała pokonać wiele, mniejszych i większych, przeszkód. W dwumeczu decydującym o awansie na mundial los skojarzył ekipę Michaela Bieglera z Niemcami. Biało-czerwoni dwukrotnie pokonali odwiecznego rywala i gry w Katarze mogli być pewni. Tymczasem nasi zachodni sąsiedzi awans uzyskali przy zielonym stoliku, otrzymując dziką kartę. Po raz kolejny los spłatał figla naszym szczypiornistom i na inaugurację ich występu w Katarze czeka nas mecz Polska - Niemcy.

Tradycyjnie spotkania z Niemcami w czerwcu ubiegłego roku nosiły znamiona horroru. W trójmiejskiej Ergo Arenie Polska wygrała 25:24, zwycięską bramkę zdobywając na sześć sekund przed końcem. Bohaterem ostatniej akcji został Mariusz Jurkiewicz. Do przerwy nasi szczypiorniści przegrywali trzema trafieniami, ale po raz kolejny pokazali charakter.

Terminarz MŚ w piłce ręcznej. PROGRAM meczów mundialu w Katarze

Podobnie było w rewanżu. Wyjazdowe spotkanie zgodnie z oczekiwaniami było bardzo zacięte, a do przerwy podopieczni Michaela Bieglera przegrywali 10:14. Po raz kolejny jednak druga połowa należała do biało-czerwonych, którzy ostatecznie wygrali 29:28. Wydawało się, że Niemców po raz trzeci z rzędu zabraknie na wielkiej imprezie, jednak IHF postanowiła podarować im dziką kartę, dzięki czemu wystąpią w Katarze.

Na MŚ w piłce ręcznej Polacy zagrają z zachodnimi sąsiadmi już inauguracyjny mecz. Odbędzie się on w piątek 16 stycznia o godzinie 17:00. Mamy nadzieję, że po raz trzeci w krótkim odstępie czasu nasi zawodnicy udowodnią, że przewyższają Niemców umiejętnościami.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

KATAR 2015. RELACJE ZE WSZYSTKICH SPOTKAŃ POLAKÓW NA MŚ W PIŁCE RĘCZNEJ NA GWIZDEK24.PL!