NAJGRUBSZY zawodnik w historii MŚ?! Zdjęcia nie pozostawiają WĄTPLIWOŚCI

2021-01-16 17:02
Piłka ręczna
Autor: East News Piłka ręczna

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej ruszyły pełną parą. Polacy pokonali na inaugurację Tunezję (30:28) i są na najlepszej drodze do wyjścia z grupy. Równie dużo co o występie "Biało-Czerwonych" mówi się jednak w naszym kraju o jednym z zawodników pochodzących z kraju, który o czołowe lokaty z pewnością nie będzie walczył. Reprezentant DR Kongo skradł serca kibiców swoją… posturą.

Trzeba jasno powiedzieć, że Thierry Mvumbi jest stuprocentowym zaprzeczeniem wyczynowego sportowca. Zawodnik pochodzący z Demokratycznej Republiki Konga gra na pozycji kołowego, a poza ogromną siłą uwagę zwraca także jego postura. W oczy od razu rzuca się potężna nadwaga, z którą zmaga się Mvumbi. Jak widać nie stanowi to jednak dla niego przeszkody, aby z powodzeniem grać na poziomie mistrzostw świata w „szczypiorniaku”.

Bydgoscy sportowcy układali klocki dla dzieci z Fundacji Mam Marzenie

Reprezentacja DR Kongo debiutuje w turnieju tej rangi, w meczu inauguracyjnym zaprezentowała się jednak z pozytywnej strony. Zespół z Afryki przegrał z Argentyną 22:28, a obrońcy „Albicelestes” przyznawali wprost, że krycie Mvumbiego było dla nich prawdziwą katorgą. Grający na co dzień we francuskim Dreux AC Handball rzucił Argentyńczykom 4 bramki, grając na stuprocentowej skuteczności.

MŚ piłka ręczna 2021 TERMINARZ i WYNIKI. TABELE, GRUPY mistrzostwa świata w piłce ręcznej 2021, kiedy mecze Polski?

Uwagę zwracają także oficjalne dane zawodnika na stronie internetowej turnieju. Według nich Mvumbi przy wzroście 176 cm waży… 89 kg! Nieco innego zdania jest strona Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF), według której reprezentant DR Kongo waży 110 kg. Patrząc zdjęcia zawodnika zdecydowanie bardziej można przychylić się do tej drugiej wersji. Wydaje się bowiem, że realna waga Mvumbiego oscyluje w granicach 130 kg.

MŚ w piłce ręcznej 2021. Grzegorz Tkaczyk SZCZERZE o szansach Polaków na turnieju. Ważne słowa

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze