Uros Zorman, Denis Buntić. Vive Targi Kielce

Autor: CYFRASPORT Uros Zorman, Denis Buntić. Vive Targi Kielce

Piłka ręczna. Vive Kielce - Gorenje Velenje, wynik 30:24. Jurecki rozbił Słoweńców

2012-10-15 4:00

Nie ma mocnych na piłkarzy ręcznych Vive Kielce. Podopieczni Bogdana Wenty rozbili niepokonane dotąd Gorenje Velenje (30:24). - Tylko na początku mieliśmy z nimi kłopoty. Potem wszystko było już pod naszą kontrolą - podsumował występ mistrzów Polski Michał Jurecki, który zdobył 8 goli i był prawdziwą zmorą dla słoweńskiej defensywy.

- Z każdym meczem jesteśmy coraz mocniejsi. Nie chcę składać deklaracji, ale w tym sezonie stać nas na wiele - cieszył się po meczu "Dzidziuś" Jurecki.

Dominacja Vive - szczególnie po przerwie - nie podlegała dyskusji, ale zwycięstwo wcale nie przyszło Polakom łatwo. Goście, dopóki mieli siły, dzielnie stawali przeciwko kielczanom. Na początku nawet prowadzili.

- Piłkarze Gorenje walczyli, ale nie wytrzymali naszego tempa. Od 35. minuty nie mieli już nic do powiedzenia - analizował kołowy mistrzów Polski Rastko Stojković (31 l.).

Rywali chwalił trener Bogdan Wenta. - Na tym poziomie przeciwnicy znają się jak łyse konie, dlatego tym większe słowa uznania dla Słoweńców, że w pierwszych minutach udało im się nas zaskoczyć - nie krył uznania trener Vive, a Sławomir Szmal (34 l.) dodał: - Kapelusze z głów przed chłopakami z Gorenje. Należy im się wielki szacunek za walkę.

Vive - Gorenje Velenje 30:24

Vive: Szmal, Buchcic - Jurecki 8, Strlek 3, Stojković 3, Rosiński 3, Cupić 3, Buntić 3, Musa 3, Jachlewski 2, Olafsson 1, Cupić 1, Zorman, Grabarczyk.