Polska - Niemcy

Autor: PAP/Marcin Bielecki

Mistrzostwa świata

Niemki dały Polkom bolesną lekcję w ostatnim meczu rundy wstępnej MŚ. Dotkliwa porażka Biało-Czerwonych

2023-12-04 22:08

Polska – Niemcy WYNIK. Reprezentacja Polski świetnie poradziła sobie w dwóch pierwszych meczach rundy wstępnej mistrzostw świata. Biało-Czerwone pokonały Iran oraz Japonię i w trzecim meczu walczyły z Niemkami o wyjście z grupy z 1. miejsca. Wydawało się, że starcie może być wyrównane (Oba zespoły podobnym wynikiem pokonały Japonię), ale od pierwszych minut widać było, że Niemki są tego dnia lepiej dysponowane. Nasze zawodniczki ani chwili nie prowadziły w tym spotkaniu i ostatecznie poległy 17:33. Polska – Niemcy RELACJA

Mecz zaczął się dość spokojnie, od gry punkt za punkt. Niemki trafiały, ale zaraz nasze zawodniczki odpowiadały. Tak było jednak tylko do stanu 4:4, a później zaczęły się problemy. Niemki wyszły na prowadzenie 8:4, wtedy jeszcze Biało-Czerwone nie odpuszczały i doprowadziły do stanu 8:7 dla rywalek. Największe załamanie przyszło chwilę później przy stanie 11:8 dla naszych zachodnich sąsiadek reprezentantki Polski grały w przewadze dwóch zawodniczek, zamiast jednak odrobić stratę, to straciły dwie kolejne bramki. Po tym już się nie podniosły i pierwszą połowę przegrały 10:19.

W drugiej części meczu tylko sam początek było "pozytywny" - Polki rzuciły na 11:19, ale to był jedyny moment, gdzie zmniejszyły stratę z pierwszej połowy, później tylko się ona powiększała. Dość powiedzieć, że drugą bramkę w tej części gry nasze zawodniczki rzuciły dopiero po 10 minutach od pierwszej, ale wtedy było już w zasadzie po meczu - rywalki prowadziły 27:12. Mimo świetnej postawy Adrianny Płaczek w bramce Polki nie zdołały choćby zniwelować tej straty i ostatecznie całe spotkanie przegrały 17:33. Poniżej zapis naszej relacji na żywo ze spotkania Polska - Niemcy.

Polska - Niemcy 17:33 (10:19)

Polska: Balsam, Galińska, Górna, Kobylińska, Kochaniak-Sala, Matuszczyk, Michalak, Nocuń, Płaczek, Rosiak, Tomczyk, Urbańska, Uścinowicz, Wiertelak, Zima, Zimny.

Niemcy: Antl, Behnke, Behrend, Berger, Bolk, Doll, Filter, Grijseels, Leuchter, Lott, Schmelzer, Smits, Stockschlader, Thomaier, Wachter, Wiegel.

Polska – Niemcy RELACJA MŚ w piłce ręcznej kobiet Polska – Niemcy dzisiaj 4 grudnia WYNIK LIVE ONLINE

Reprezentacja Polski na mistrzostwach świata w piłce ręcznej kobiet radzi sobie póki co bardzo dobrze. W pierwszym meczu nasze zawodniczki bez większych problemów wygrały z Irankami 35:15. To zwycięstwo było tylko formalnością, ale później miały zacząć się schody – w meczach z Japonkami i Niemkami. – Mecze z Japonią i Niemcami będą wyrównane i tak naprawdę każdy z trzech zespołów może powalczyć o pierwsze miejsce. Kluczowa będzie nasza obrona. To punkt, na którym się skupiamy i już w poprzednich meczach pokazywałyśmy, że wychodzi nam to dobrze – mówiła po meczu z Iranem kapitan zespołu Monika Kobylińska. Najwyraźniej obrona działała dobrze, bowiem Polska ograła Japonię 32:30 i zapewniła sobie jedno z dwóch pierwszych miejsc. Teraz w starciu z Niemkami, które także wygrały już z Japonią i Iranem, Biało-Czerwone zawalczą o pierwszą lokatę w grupie rundy wstępnej MŚ.