Polacy otrzymali kluczowe informacje przed meczem z Austrią. Musieli na nie długo czekać

2022-01-14 18:08
Kamil Syprzak
Autor: Cyfra Sport Kamil Syprzak

Dla polskich szczypiornistów mistrzostwa Europy jeszcze się nie rozpoczęły, a już spotkali się oni z gigantycznymi problemami. Już siedmiu zawodników zostało wykluczonych z powodu zakażenia koronawirusem. To jednak nie był koniec zamieszania w polskiej kadrze. Polacy musieli długo czekać na ostatecznie wyniki badań, które miały decydować o tym, kto wystąpi w starciu z Austrią. Na szczęście, już wszystko się wyjaśniło.

Reprezentacja Polski pojechała na mistrzostwa Europy ze sporymi nadziejami. Po całkiem udanych mistrzostwach świata kibice wierzą, że kadra idzie w dobrą stronę i powoli zacznie nawiązywać do swoich najlepszych czasów. Niestety, pech nie przestaje prześladować naszych szczypiornistów. Jeszcze przed wylotem do Bratysławy koronawirus wykluczył dwóch zawodników - Rafała Przybylskiego i Dawida Dawydzika. Po dotarciu na Słowację było tylko gorzej, bo kolejne pozytywne wyniki otrzymała aż piątka szczypiornistów: Adam Morawski, Piotr Chrapkowski, Jan Czuwara, Kacper Adamski i Damian Przytuła. W ich miejsce zostali dowołani zawodnicy rezerwowi. Przed pierwszym meczem z Austrią Polacy musieli najeść się sporo nerwów, bo nad wyraz długo czekali na ostatnie wyniki badań.

ME w piłce ręcznej: Wielkie zamieszanie z reprezentacją Polski. Ogromny chaos, ważny wniosek działaczy

Polacy w niepewności przed pierwszym meczem na ME

Krótko po godzinie 16 Związek Piłki Ręcznej w Polsce wydał komunikat, w którym poinformował, że z 5 zawodników rezerwowych dowołanych do kadry wynik negatywny otrzymał tylko Melwin Beckman. Reszta zawodników natomiast wciąż musiała czekać na swoje wyniki, choć te miały pojawić się o godzinie 15:30. Niepewność narastała, bowiem mecz został zaplanowany na godzinę 20:30. - Z 5 zawodników, którzy dołączyli do kadry, wynik (negatywny) otrzymał tylko Melwin Beckman. Pozostała czwórka oczekuje na wynik wczorajszych testów. Cała kadra (z w.w) przeszła dziś kolejne testy, których wyniki miały zostać przekazane do 15:30. Czekamy – czytamy w komunikacie ZPRP na Twitterze.

Seksowna żona reprezentanta Polski zachwyca. Razem z kadrowiczem spodziewa się dziecka

Szczęśliwy koniec oczekiwania

Ostatecznie jednak polscy szczypiorniści w końcu otrzymali odpowiedź. Przed godziną 18 podano informację, że wszyscy zawodnicy otrzymali negatywny wynik testu na koronawirusa, dzięki czemu nasza drużyna wystąpi w najmocniejszym możliwym obecnie składzie (nie licząc zawodników, którzy koronawirus wykluczył wcześniej). Relacja z meczu Polska - Austria na sport.se.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze