Arkadiusz Moryto

i

Autor: Cyfra Sport Gdzie oglądać ME piłkarzy ręcznych? Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej gdzie oglądać stream live online? Mecze Polaków ME piłkarzy ręcznych transmisja TV

ME w piłce ręcznej: Wielkie zamieszanie z reprezentacją Polski. Ogromny chaos, ważny wniosek działaczy

2022-01-13 20:18

Reprezentacja Polski ma problemy podczas mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Biało-czerwoni przed meczem z Austrią byli wielokrotnie testowani na COVID-19. Kolejni Polacy dostali pozytywny wynik testu na koronawirusa, ale kolejne dwa były negatywne. Co z ich występem? Tego na razie nie wiadomo.

Przygotowujący się do mistrzostw Europy Bartłomiej Bis oraz troje członków sztabu szkoleniowego przebywają w izolacji z powodu pozytywnego testu na COVID-19 - poinformował Związek Piłki Ręcznej w Polsce. W środę ten sam los spotkał pięciu innych zawodników.

ME w piłce ręcznej: Polaków dziesiątkuje koronawirus

Koronawirus storpedował trwające ponad dwa tygodnie przygotowania biało-czerwonych do turnieju na Słowacji i na Węgrzech, w którym pierwszy mecz podopieczni selekcjonera Patryka Rombla rozegrają w piątek z Austrią. Z kadry wypadli z powodu dodatnich wyników testów Rafał Przybylski i Dawid Dawydzik, a już po przylocie do Bratysławy kwarantannie musieli się poddać bramkarz Adam Morawski, Piotr Chrapkowski, Jan Czuwara i dwóch innych graczy.

Polacy testowani na potęgę przed ME w piłce ręcznej. Organizacyjna katastrofa, to jest nie do pomyślenia

Ta piątka została skierowana na pięciodniową izolację, a w czwartek dołączyli do nich także Bis i członkowie sztabu: Marcin Wichary, Paulina Adamska i Wojciech Jurasz. Jednak istnieje szansa, że wszyscy będą mogli wrócić do treningów z drużyną wcześniej. To dlatego, że organizatorzy przeprowadzają testy różnymi metodami i ich wyniki są niejednoznaczne. Bis, Wichary, Adamska i Jurasz mieli pozytywny wynik badań próbek pobranych we wtorek, ale późniejszy test tego dnia, a także ten środowy, dały już wyniki negatywne.

"Wszystko wskazuje na to, że zaistniały chaos jest wynikiem różnych metod testowania uczestników turnieju przez organizatora. Związek Piłki Ręcznej w Polsce będzie wnioskował do EHF-u (Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej - PAP) o testowanie zawodników i członków kadry testami PCR obowiązującymi w Europie. ZPRP zawnioskuje również o ponowne przetestowanie pięciu zawodników znajdujących się w izolacji" - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej polskiej federacji.

Seksowna żona reprezentanta Polski zachwyca. Razem z kadrowiczem spodziewa się dziecka

Jak poinformowano, w Bratysławie zameldowali się również piłkarze dodatkowo powołani do kadry przez selekcjonera Patryka Rombla, jednak na razie nie mogą trenować, bo oczekują na wyniki testów. Reszta drużyny udała się już na pierwszy trening.

Polska grać będzie w grupie D, a jej rywalami, oprócz Austrii, będą Białoruś i Niemcy. Tytułu bronią Hiszpanie. Mistrzostwa Europy potrwają do 30 stycznia, kiedy rozegrany zostanie finał w Budapeszcie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze