Ta informacja spadła na Patryka Rombla jak grom z jasnego nieba. Fatalna wiadomość przed meczem Polska - Niemcy, potężne osłabienie

2022-01-18 17:46
Patryk Rombel
Autor: Cyfra Sport Patryk Rombel

We wtorek polscy szczypiorniści zagrają z Niemcami o pierwsze miejsce w grupie podczas mistrzostw Europy 2022, ale przed tym spotkaniem na szczycie zdecydowanie głośniej jest o nieobecnych. Ze składu obu drużyn wypadło łącznie 18 zawodników, a tuż przed meczem okazało się, że niespodziewanie nie będzie mógł zagrać Maciej Gębala. Obrotowy był kluczową postacią zespołu Patryka Rombla w starciach z Austrią i Białorusią, ale trener Biało-Czerwonych będzie musiał go zastąpić.

Organizacja imprezy rozgrywanej na Węgrzech i Słowacji pozostawia wiele do życzenia. Polscy kibice wiedzieli o tym już od pierwszego meczu z Austrią, którego losy ważyły się do ostatnich chwil. Biało-Czerwoni mieli ogromne problemy z pozytywnymi wynikami testów na koronawirusa, a to doprowadziło m.in. do tego, że trener musiał przeprowadzić jeden z treningów w... salce konferencyjnej. Ostatecznie wszystko skończyło się pozytywnie, a polscy szczypiorniści wyszli na parkiet i udanie rozpoczęli mistrzostwa Europy. Pokonali Austrię 36:31, a przed meczem o awans sytuacja była znacznie spokojniejsza. Co prawda drużyna ucierpiała z powodu pozytywnych wyników Patryka Walczaka i Macieja Zarzyckiego, ale pozostali zawodnicy zostali dopuszczeni do gry. Z kolei u rywali zza wschodniej granicy wypadł gwiazdor Łomży Vive Kielce, Uladzislau Kulesh, co dobitnie wykorzystali Polacy. Rozgromili oni 29:20 Białorusinów i zapewnili sobie awans do kolejnej fazy ME.

SKANDAL przed meczem Polska - Niemcy. Chcą UPOKORZYĆ Biało-czerwonych i pozbawić ich szans?! Tak im grożono

W galerii poniżej poznasz dzielne "Orły Rombla", które zmagają się z rywalami i pandemią:

Maciej Gębala nie zagra z Niemcami

Tymczasem przed starciem z Niemcami przeprowadzono kolejne testy. Protokół mistrzostw mówił wprost o braku testów na COVID-19 w dniu meczowym, jednak organizatorzy postanowili zadziałać inaczej. Prawdopodobnie miało to związek z falą pozytywnych wyników badań w drużynie niemieckiej, przez co stracili oni kilku kluczowych graczy. Trener Gislason powołał na ich miejsce innych szczypiornistów, ale obie reprezentacje czekały do ostatnich chwil na wyniki. Ostatecznie Biało-Czerwoni przeszli je niemal w komplecie. Niemal, gdyż pozytywny test uzyskał Maciej Gebala.

Znamy wyniki testów piłkarzy ręcznych! Oficjalne stanowisko na kilka godzin przed meczem z Niemcami

Wydawało się, że nie będzie to zbyt poważna informacja, gdyż obrotowy miał status ozdrowieńca, o czym wiedzieli organizatorzy turnieju. Jednakże na niespełna dwie godziny przed meczem Polska - Niemcy okazało się, że Gębala nie będzie mógł wystąpić. W związku z tym lista nieobecnych w polskiej reprezentacji wygląda we wtorek następująco: Morawski, Dawydzik, Chrapkowski, Czuwara, Adamski, Zarzycki, Walczak, M. Gębala i Przytuła, który jest zdrowy, ale nie zagra. Z kolei Niemcy nie mogą skorzystać z następujących szczypiornistów: Kuhn, Wagner, Klimpke, Schiller, Hafner, Kastening, Mertens, Witzke, Wolff. Łącznie daje to 18 nieobecnych w obu drużynach!

Sonda
Kto wygra mecz Polska - Niemcy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze