Turniej kwalifikacyjny piłkarzy ręcznych na IO 2016 odbędzie się w Polsce!

2015-02-02 21:08

Brązowy medal mistrzostw świata wywalczony w Katarze zapewnił Polakom udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Co więcej, biało-czerwoni w walce o awans na imprezę powalczą przed własnymi kibicami.

Wywalczenie brązowego medalu MŚ dał Polakom prawo organizacji jednego z trzech turniejów eliminacyjnych do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016. W turnieju olimpijskim wystąpi 12 drużyn. Pewni występu są gospodarze oraz nowi mistrzowie świata Francuzi. Ponadto przepustki do Rio de Janeiro wywalczą także mistrzowie pozostałych kontynentów: Europy, Azji, Afryki oraz Panameryki (połączona Ameryka Północna i Południowa).

MŚ w piłce ręcznej: Michał Szyba bohaterem starcia o brąz MŚ Polska - Hiszpania

Polska zorganizuje jeden z trzech turniejów kwalifikacyjnych, które odbędą się w dniach 7-10 kwietnia 2016 roku. Oczywiście jeśli Polacy wygrają przyszłoroczne mistrzostwa Europy, które w styczniu odbędą się nad Wisłą, zakwalifikują się bezpośrednio na turniej olimpijski w Rio.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze