MŚ w piłce ręcznej: Michał Szyba bohaterem starcia o brąz MŚ Polska - Hiszpania

2015-02-02 17:37

Polscy szczypiorniści wrócili z mistrzostw swiata w Katarze z brązowymi medalami na szyjach. Biało-czerwoni w spotkaniu o trzecie miejsce w pięknym stylu wygrali z żegnającymi się z tytułem najlepszej drużyny globu Hiszpanami 29:28. Bohaterem naszej ekipy był dotychczasowy rezerwowy Michał Szyba (27 l.), który rzucił aż osiem goli, a w tym tego najważniejszego - na 2 sekundy przed końcem z zimną krwią doprowadził do dogrywki.

- Ta szyba nie da się zbić. Jest kuloodporna - śmiał się tuż przed mundialem w rozmowie z "SE" Michał Szyba (27 l.). Prawy rozgrywający w Katarze długo czekał na swoją szansę, ale kiedy już wszedł na boisko, to natychmiast stał się bohaterem biało-czerwonych.

Karol Bielecki: Cieszę się tak jak po awansie do półfinału. Ale tym razem w środku [WIDEO]

Piłkarz słoweńskiego Gorenje Velenje z bardzo dobrej strony pokazał się już w końcówce półfinałowego starcia z Katarem. Rzucił trzy gole, ale wtedy nic to naszym szczypiornistom nie dało, bo w dziwnych okolicznościach przegrali 29:31.

- Porażka z gospodarzami boli, ale nie ma co jej rozpamiętywać. Teraz chcę powiesić na szyi brązowy medal! - mobilizował kolegów kapitan naszej kadry Sławomir Szmal (37 l.). To, jak bardzo chce pokonać mistrzów świata, "Kasa" pokazał w 13. minucie, gdy zanotował najlepszą interwencję w turnieju. Nasz kapitan odbił w górę rzut Alberto Rocasa (33 l.), a spadającą do siatki piłkę, już siedząc, wybił sprzed linii bramkowej.

Do poziomu legendarnego bramkarza dostosowali się pozostali biało-czerwoni, którzy po 9. minutach prowadzili 5:1. Potem Hiszpanie wzięli się do roboty i pierwsza połowa zakończyła się remisem 13:13.

Trener Hiszpanów Manolo Cadenas (prowadzi też Wisłę Płock) musiał mocno wstrząsnąć swoimi zawodnikami w szatni, bo zaczęli drugą połowę od mocnego uderzenia. Szmal dwoił się i troił, ale rywale zdobywali kolejne bramki i zbudowali przewagę 2-3 goli, którą długo utrzymywali. Na szczęście Polska miała Szybę. Michał 2 sekundy przed końcem doprowadził do dogrywki! - Zamknąłem oczy i rzuciłem. Nie było czasu na myślenie - opowiadał po meczu szczęśliwy piłkarz.

Bartosz Jurecki: Charakter, wola walki, ogromne serducho. Dzięki temu mamy brąz [WIDEO]

W dogrywce obie drużyny postawiły wszystko na jedną kartę. Decydujący cios zadali Polacy. Gola na wagę brązowego medalu na sekundy przed końcem zdobył Kamil Syprzak. Brawo Polska! Brawo chłopaki!

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail