Vive Targi Kielce

Autor: archiwum se.pl

Vive - Wisła. Dramatyczny finał! Puchar Polski dla Kielc

2014-04-14 0:33

To był wielki mecz dwóch wielkich drużyn. Po niesamowitej walce i końcówce iście z horroru, Vive Targi Kielce pokonało Orlen Wisłę Płock 33:32 zdobywając Puchar Polski.

Piłkarze ręczni Wisły Płock w obecnym sezonie nie mogli się przeciwstawić Vive ani w Ekstralidze ani w Lidze Mistrzów, jednak w rozgrywanym na warszawskim Torwarze finale Pucharu Polski byli o krok od tiumfu.

Przeczytaj: Chelsea daje 60 milionów euro za Diego Costę

Nafciarze w pierwszej połowie wywalczyli niewielką przewagę, którą utrzymali aż do końca pierwszych 30 minut. Po zmianie stron kielczanie szybko doprowadzili do remisu i taki wynik utrzymał się do niemal samego końca. Kiedy Vive wyszło na prowadzenie 32:31, Verdan Zrnić doprowadził do remisu na 9 sekund przed końcem. Wszyscy myśleli, że będzie dogrywka, ale kielczanom kilka sekund wystarczyło na zdobycie zwycięskiego gola. Na sekundę przed końcem Michał Jurecki pokonał płockiego bramkarza zapewniając trofeum swojemu zespołowi.

Vive Targi Kielce - Orlen Wisła Płock 33:32 (16:17)

Vive: Szmal, Losert - Olafsson 3/1, Musa 1, Aguinagalde 1, Lijewski 2, Tkaczyk 2/1, Bielecki 8/3, Strlek 2, Zorman 2, Jurecki 6, Cupić, Jachlewski, Buntić 4, Rosiński 1

Wisła: Sego 1, Wichary - Wiśniewski, Jurkiewicz 6, Nenadić 3, Lijewski 1, Ghionea 3, Syprzak 7, Kwiatkowski, Montoro 1, Eklemović, Nikcević 3, Zrnić 5/5, Kević 1