Wielki sukces PGE Vive! Są w siódemce kolejki Ligi Mistrzów!

2020-02-17 20:12 Waldek Zawołowicz
Alex Dujszebajew, PGE Vive Kielce
Autor: East News Alex Dujszebajew

Walczyli jak lwy i zostali docenieni przez władze EHF. Andreas Wolff (28 l.) i Alex Dujszebajew (28 l.) znaleźli się w najlepszej siódemce 12. kolejki Ligi Mistrzów.

Obaj szczypiorniści okazali się najlepszymi zawodnikami zespołu trenera Talanta Dujszebajewa (52 l.) przeciw FC Porto.

Wolff wyczyniał cuda między słupkami. W pewnym momencie Niemiec miał 50 % skuteczność! Obronił też trzy rzuty z siedmiu metrów. W strefie mieszanej z uśmiechem na ustach mówił w języku polskim.

-  FC Porto grało mocno w obronie i szybko w ataku, w ich grze było sporo inteligencji. W drugiej połowie grali siódemką w polu i wychodzi im to bardzo dobrze. Było nam ciężko, ale wygraliśmy pięcioma bramkami, ponieważ też jesteśmy w europejskiej czołówce - powiedział Wolff.

Również starszy z braci Dujszebajewów miał powody do zadowolenia. Alex brał na siebie ciężar rozgrywania piłki i strzelania goli. Mistrz Europy w Hali Legionów siedmiokrotnie pokonał bramkarza FC Porto. Przed ekipą Talanta Dujszebajewa (52 l.) jeszcze dwa mecze grupowe. We czwartek w Zaporożu (godz. 18) rywalem będzie ukraiński Motor i wreszcie 29 lutego w Kielcach zwycięzca grupy B LM, THW Kiel, na który mecz szczególnie czeka były bramkarz tej drużyny, Andreas Wolff.

Siódemka 12. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych
Bramkarz: Andreas Wolff (PGE VIVE Kielce)
Lewoskrzydłowy: Hugo Descat (Montpellier HB)
Lewy rozgrywający: Joan Canellas (MOL-Pick Szeged)
Środkowy rozgrywający: Stas Skube (Vardar Skopje)
Prawy rozgrywający: Alex Dujszebajew (PGE VIVE Kielce)
Prawoskrzydłowy: Marius Steinhauser (SG Flensburg-Handewitt)
Obrotowy: Hendrik Pekeler (THW Kiel)

Najnowsze