Cezary Kulesza

i

Autor: Cyfra Sport Cezary Kulesza

Prezes ostro

Cezary Kulesza mocno komentuje aferę z ustawianiem meczów: "Będziemy to tępić! Zdusimy w zarodku!"

2022-11-09 15:31

Choć od dawna w zasadzie nie mówiło się o korupcji w polskiej piłce, teraz pojawiają się sygnały, że ta czarna strona futbolu wcale nie odeszła w niepamięć. Według szokujących informacji miało dochodzić do ustawiania meczów w polskich niższych ligach. Sprawę bada już PZPN, a teraz w rozmowie z „Super Expressem” i grupą dziennikarzy sprawę skomentował prezes piłkarskiej centrali Cezary Kulesza.

- Będziemy to kontrolować i tępić. Adam Gilarski zajmuje się tą sprawą, na pewno tego nie zostawimy. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby takich sytuacji - o ile są - w przyszłości nie było. Ciężko mi stwierdzić, że coś takiego na sto procent jest, ale jeśli są sygnały, trzeba to po prostu sprawdzić i zdusić w zarodku – powiedział Cezary Kulesza.

Cezary Kulesza o aferze w polskiej piłce

Według Kuleszy, związek ma już konkretny plan na to, jak poradzić sobie z tym domniemanym procederem. O tym, że zjawisko "match-fixingu" zaistniało w polskiej piłce, Gilarski przyznał w rozmowie z portalem "weszło.com". Jak mówi Rzecznik Dyscyplinarny PZPN nie ma w tej kwestii nawet najmniejszej wątpliwości.

- Żeby rozjaśnić ten temat. W każdym klubie jeszcze są działacze, prezesi, sztab szkoleniowy i tak dalej. Będziemy rozmawiać i czekać na sygnały z ich strony. Trener, który prowadzi tę drużynę najlepiej ją zna, widzi, jak się zachowują na treningu, a jak na meczu. Pan Gilarski również w tym kierunku będzie przeprowadzał rozmowy i będzie to w jakiś sposób weryfikował. Poczekajmy chwilę, zobaczymy, co przyniesie kontrola – dodał szef piłkarskiej centrali.

Byliśmy na multisensorycznej wystawie "Polska na Mundialach"
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze