Zamach w Somalii

i

Autor: Twitter / Mareeg.com Zamach w Somalii

Czterech piłkarzy zginęło w zamachu! Ogromna tragedia

2021-07-31 7:56

Do niezwykle tragicznego w konsekwencjach zdarzenia doszło niedawno na południu Somalii. Czterech zawodników lokalnego klubu zginęło w eksplozji autobusu, którym jechali na mecz. Prezydent tego kraju potępił ten zamach i oskarżył o jego przeprowadzenie jedną z organizacji terrorystycznych – al-Shabaab.

Piłka nożna to dyscyplina, którą uprawia się prawie w każdym miejscu na świecie. Niestety, w niektórych miejscach na świecie sportowcy nie mogą czuć się bezpiecznie, o czym możemy przekonać się słuchając takich doniesień jak te z Somalii. W ostatnich dniach doszło tam do niezwykłej tragedii – w Kismayo na południu kraju doszło do ataku terrorystycznego, którego celem stali się zawodnicy lokalnej drużyny. Piłkarze podróżowali autobusem na mecz, ale w pewnej chwili ich pojazd eksplodował. Śmierć poniosło przynajmniej czterech sportowców, a kolejni są ranni. Na tę chwilę nikt nie przyznał się do przeprowadzenie tego ataku, jednak prezydent Somalii, Mohamed Abdullahi Mohamed, oskarżył terrorystów z grupy al-Shabaab, potępiając przy tym tego typu incydenty.

Kozak pokazał Rosjanom co oni mu mogą | Kiedyś to było

Piłkarze zginęli w zamachu. Jak do niego doszło?

Doniesienia medialne w sprawie ataku na piłkarzy w Kismayo w Somalii nie są ze sobą zgodne. Wiadaomo, że w autobusie, w którym podróżowali zawodnicy, doszło do eksplozji. Policja stara się ustalić, czy za wybuch odpowiada terrorysta-samobójca, czy bomba została podłożona w autobusie i odpalona zdalnie. - Gracze jechali autobusem, gdy nastąpiła eksplozja, prawdopodobnie wewnątrz pojazdu. Przypuszczamy, że ładunek został podłożony w autobusie - powiedział Mohamed Sadiq z somalijskiej policji, którego cytuje portal Sport.pl.

Górnik na dnie tabeli! Nieudany debiut Podolskiego [WIDEO]

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze