Nie od dziś wiadomo, że czołowi golfiści należą do grupy najlepiej zarabiających sportowców świata. Ogromną popularność sport ten zyskał w Stanach Zjednoczonych, jednak z biegiem czasu zyskał zainteresowanie także w Europie. Nie stronią od niego także Polacy, którzy coraz częściej goszczą na polach golfowych.
Turniej brydżowy Palace Cup. Jak radzą sobie miłośnicy brydża? Gdzie obejrzeć ich zmagania?
- Jest idealnym sportem dla każdego, jednym z nielicznych które mogą uprawiać zarówno dzieci jak i osoby w kwiecie wieku. Rozgrywka na świeżym powietrzu zajmuje zazwyczaj pięć godzin plus dojazd. Jest to więc idealny sport dla ludzi, którzy lubią aktywność i spędzanie czasu wolnego na łonie natury. Wiele osób nie zdaje sobie także sprawy z tego, ile ruchu można zażyć uprawiając ten sport. Jedno kółko to w przybliżeniu 13 500 kroków, czyli 10 kilometrów. Najzabawniejsze w tym sporcie jest to, że jak go już raz spróbujesz to się od niego uzależnisz - mówi Paweł Osiak, manager pola golfowego Sand Valley Golf&Country Club w Pasłęku.
W tym roku na terenie naszego kraju odbyły się zawody z cyklu LOTOS Polish Open - Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Golfie. Triumfatorem rozgrywek został Berni Reiter, który okazał się lepszy od Seana Einhausa i Sebastiana Heisele. Najlepszy z Polaków - Adrian Meronk zajął 5. miejsce.
Warto zaznaczyć, że liczba golfistów w Europie sięga nawet 4 milionów. Najwięcej gra się w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Hiszpanii. Jeżeli chodzi o Polskę, to sport ten uprawia około 20 tysięcy osób.
Obecnie mamy w Polsce osiemnaście pól 18-dołkowych i trzynaście pól 9-dołkowych, kilkanaście akademii golfowych i driving rangów. Około 12 tys. polskich graczy legitymuje się Zieloną kartą - czyli tzw. „golfowym prawo jazdy”. To dokument poświadczający zdobyte umiejętności, a tym samym uprawniający do gry na polach golfowych w całej Polsce i udziału w turniejach dla początkujących.
KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!
ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail