Autor: Materiały prasowe

Triathlon w Polsce

Kacper Stępniak ustanowił nowy rekord JBL Triathlon Sieraków 2023

2023-05-28 10:13

Za nami 2 dzień JBL Triathlon Sieraków. Po piątkowych startach dzieci przyszedł czas na zmagania dorosłych. W sobotę rywalizacja odbywała się na 2 dystansach – sprinterskim mającym „zaledwie” 28,25 km i połówce mającej 112,99 km. Mistrzem i Mistrzynią JBL Triathlon Sieraków zostali Kacper Stępniak oraz Maria Cześnik.

Uroczysta ceremonia otwarcia odbyła się jeszcze przed godziną 9 rano. Zawodników do startu ze sceny motywowali burmistrz gminy Sieraków Witold Maciołek, starosta Rafał Litkę, poseł Jakub Rutnicki oraz medalistka olimpijska Maja Włoszczowska. Zawodnicy startujący na dystansie sprinterskim naładowani pozytywną energią rozpoczęli swój bój o 9 rano. Po nieco ponad godzinie na mecie z czasem 1:05:34 zameldował się Michał Lisieński z Siemianowic Śląskich. Mógł on triumfować zwycięstwo na najkrótszym dystansie na JBL Triathlon Sieraków wygrywając z drugim Piotrem Jackowiakiem z Brzegu o zaledwie 8 sekund! Na 3 miejscu podium stanął Michał Matusiewicz z Jedliny Zdrój (1:06:24).

Wśród Pań najlepsza na najkrótszym dystansie okazała się Marta Dzieciątkowska z Lusowa (1:20:03). Srebro wywalczyła Julia Świątek (1:21:10) również z Lusowa, która była szybsza od trzeciej Katarzyny Kality ze Świdnicy o 10 sekund.

Następnie o 10:30 rozpoczęła się najbardziej zacięta rywalizacja na dystansie 112,99 km. Całą kategorię zdeklasował Kacper Stępniak, który z przewagą ponad 11 min wygrał z drugim Łukaszem Kalaszczyńskim ustanawiając nowy rekord trasy wynoszący 3:45:38! Kalaszczyński uzyskał czas 3:57:11, a trzeci Mateusz Gajewski ukończył sierakowską trasę w 3:59:05.

Wśród Pań najlepsza była Maria Cześnik, która pokonała 112,99 km w 4:31:41. Za Marią przybiegły na metę Natalia Rypel (4:33:07) i Klaudia Pettras (4:39:44). - Szczególne gratulacje dla zwycięzców, którzy udowodnili, że są najlepsi wśród najlepszych. Oczywiście brawa należą się wszystkim! Samo podjęcie się takiego wyzwania zasługuje na szacunek. Jestem szczęśliwy widząc te wspaniałe uśmiechy w trakcie przekraczania linii mety. Emocji dzisiaj nie brakowało, jest to dobry prognostyk na jutro! – mówił organizator zawodów Wojciech Kruczyński.

W niedziele odbyła się ostatnia rywalizacja startujących na dystansie „ćwiartki” mającej 56,5 km. JBL Triathlon Sieraków wraz z JBL Triathlon Poznań tworzą cykl sportowych zawodów CIECH Tri Tour.