Kiedy otworzą siłownie i baseny? NOWE OBOSTRZENIA 07.04.2021 kiedy zostaną otwarte kluby fitness, siłownie, baseny

2021-04-07 11:51 Marcin Długosz
siłownia
Autor: Pixabay.com

Kiedy otworzą siłownie i baseny? NOWE OBOSTRZENIA 07.04.2021 kiedy zostaną otwarte kluby fitness, siłownie, baseny. Do kiedy zamknięte siłownie i baseny? W Polsce niezmiennie trwa problem związany z nadejściem trzeciej fali koronawirusa COVID-19. A, co za tym idzie, koniecznie jest wdrażanie różnego rodzaju obostrzeń. W środę, 7 kwietnia, ogłoszone zostały kolejne zasady. Jak to aktualnie wygląda?

NOWE OBOSTRZENIA 07.04.2021 SIŁOWNIE BASENY

Cały czas polskie społeczeństwo nie jest w stanie poradzić sobie z zahamowaniem rozwoju pandemii koronawirusa. Zakażeni każdego dnia liczeni są w tysiącach, a rząd wprowadza obostrzenia mające na celu zatrzymanie się zarazy. Przed świętami poinformowano, że aktualna lista restrykcji będzie obowiązywała do drugiego weekendu kwietnia. W środę, 7 kwietnia, odbyła się jednak kolejna konferencja prasowa weryfikująca te plany.

Krzysztof Radzikowski i efekty treningów

Kiedy otwarte siłownie, baseny, kluby fitness?

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, poinformował, że lista aktualnie obowiązujących obostrzeń została przedłużona co najmniej do weekendu 17-18 kwietnia. Oznacza to, że jeżeli coś się zmieni, to najwcześniej od poniedziałku, 19 kwietnia. Do tego dnia zatem w zamknięciu pozostaną również te elementy infrastruktury sportowej, z których nie można było korzystać już wcześniej. Wykluczona jest działalność siłowni, basenów czy klubów fitness.

Kolejne decyzje, które być może doprowadzą do poluzowania obostrzeń, zostaną ogłoszone najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Można zakładać, że jeżeli liczba dziennych zakażeń do tego czasu znacznie spadnie, to rząd powoli da zielone światło na odmrażanie pewnych dziedzin gospodarki. Być może będzie to dotyczyło także kwestii związanych ze sportem i działalnością siłowni, basenów czy klubów fitness.

DON KASJO: Przed walką z Normanem NĘKA MNIE POLICJA | Andrzej Kostyra
Najnowsze