Kolejne trafienie Polaka dla Philadelphia Union. Przybyłko z 14. golem w MLS [WIDEO]

2019-09-15 14:31 MaSz
Kacper Przybyłko, napastnik Philadelphia Union
Autor: PHILADELPHIA UNION Kacper Przybyłko, napastnik Philadelphia Union

Mimo że to jego premierowy sezon w MLS, ale Kacper Przybyłko wciąż zadziwia skutecznością. Teraz gol polskiego napastnika zapewnił Philadelphia Union remis 1:1 z Los Angeles FC w lidze amerykańskiej. To już czternasta bramka naszego rodaka. Do wypełnienia celu, który sobie wyznaczył po przyjeździe do USA, brakuje mu już tylko jednego trafienia.

Philadelphia Union starcie z Los Angeles rozpoczęła od mocnego uderzenia. Już pierwsza akcja przyniosła gospodarzom prowadzenie. Bohaterem był oczywiście Kacper Przybyłko, który otworzył wynik zawodów. Polak pokonał bramkarza uderzeniem piłki głową. Ostatnio trafia regularnie. To jego trzeci gol w trzecim spotkaniu z rzędu. Trzeba docenić zasługi w tej akcji „asystenta”. Znakomitym podaniem popisał się bowiem Amerykanin Fabrice Picault. Jeszcze przed przerwą wyrównał Carlos Vela. Meksykanin to lider klasyfikacji strzelców - zdobył 28 bramek. Poniżej skrót meczu.

Statystyka Polaka w debiutanckim sezonie robi wrażenie. W 23 występach strzelił 14 goli. Daje mu to piąte miejsce w klasyfikacji snajperów. Dzieli je wspólnie z Brazylijczykiem Heberem (NY City) i Chrisem Wondolowskim (San Jose Earthquakes). - Chciałem pokazać tym, którzy już mnie skreślili, jak bardzo się pomylili. Odżyłem w Stanach. Chciałbym, aby Philadelphia Union osiągnęła ze mną coś wielkiego - mówił przed dwoma miesiącami Kacper Przybyłko w rozmowie z „Super Expressem”.

Po 30. kolejkach liderem Konferencji Wschodniej jest New York City, który o pięć punktów wyprzedza drużynę Philadelphia Union. 23 września przed ekipą polskiego napastnika wyjazd do Nowego Jorku na mecz z RB.

Najnowsze