Kolejny piłkarz idzie w ślady Lewandowskiego? Gwiazdor Wieczystej otwiera własny lokal

2021-10-26 17:33
Jakub Bąk, Sławomir Peszko, Radosław Majewski
Autor: Cyfra Sport Jakub Bąk, Sławomir Peszko, Radosław Majewski

Fani piłki nożnej mogą zjeść i obejrzeć mecz w restauracjach takich gwiazd polskiej piłki jak m.in. Arkadiusza Milika czy Roberta Lewandowskiego. Okazuje się jednak, że postawić na własny lokal zdecydował się także były reprezentant Polski, Radosław Majewski. Gwiazdor Wieczystej Kraków, postanowił otworzyć własną restaurację w Pruszkowie, skąd pochodzi.

Radosław Majewski nie zrobił zawrotnej kariery, jednak nie jest przypadkiem, że ma on na swoim koncie niecałe 200 meczów w Ekstraklasie i nieco ponad 150 gier na poziomie Championship – drugiej ligi angielskiej. Obecnie 34-letni już piłkarz postanowił wesprzeć projekt budowania Wieczystej Kraków – klubu z okręgówki, który przejęty przez bogatego właściciela ma piąć się coraz wyżej po szczeblach rozgrywkowych w Polsce. Majewski, który w latach 2008-2013 rozegrał 9 spotkań w reprezentacji Polski, to największa, obok Sławomira Peszki, gwiazda w zespole prowadzonym przez Franciszka Smudę. Okazuje się jednak, że były zawodnik takich klubów jak Polonia Warszawa czy Nottingham Forest nie zamierza żyć tylko z tego, co zarobił na boisku. Jak informuje „Gazeta Krakowska”, w minioną sobotę 23 października odbyło się uroczyste otwarcie restauracji Oddeca należącej do piłkarza Wieczystej. Obiektem zarządza zaś jego żona, Katarzyna.

Matty Cash spotyka się ze zjawiskową pięknością. Kim jest Kady McDermott?

Robert Lewandowski wybrał się na spacer z rodziną. Zobacz zdjęcia w galerii poniżej

Radosław Majewski niczym Robert Lewandowski – otwiera własną restaurację

Nie jest to oryginalny pomysł na biznes, bowiem we własne lokale gastronomiczne już wcześniej postanowili zainwestować tacy piłkarze jak m.in. Arkadiusz Milik czy Robert Lewandowski. Restauracja Oddeca znajduje się w Pruszkowie, w którym piłkarz urodził się i gdzie rozpoczynał przygodę z piłką. Co ciekawe, w dniu uroczystego otwarcia lokalu Majewski… grał mecz wyjazdowy ze Słomniczanką Słomniki. Zawodnik Wieczystej strzelił nawet bramkę (krakowski zespół wygrał ostatecznie 6:0) i zaraz po meczu wskoczył do samochodu, aby wieczorem stawić się na otwarciu swojej restauracji.

Paulo Sousa sięgnie po nowego piłkarza? Możliwe wzmocnienie z Włoch, będzie debiut?

Na imprezie nie zabrakło tańców i śpiewów. Jak podaje „Gazeta Krakowska” lokal ma 260 metrów kwadratowych, na które składa się m.in. sala taneczna. Restauracja powstała w Parku Potulickich nad jednym ze znajdujących się tam stawów. Wcześniej w miejscu tym znajdowała się „Przystań”, która była jednak dużo mniejsza, niż jej następczyni. Na imprezie nie zabrakło znanych gości – na zdjęciach z uroczystego otwarcia możemy rozpoznać m.in. aktora Pawła Burczyka czy świetnie znanego z boisk Ekstraklasy Marcina Robaka – byłego zawodnika m.in. Pogoni Szczecin, Lecha Poznań czy Widzewa Łódź. Warto przypomnieć, że za prowadzenie restauracji Oddeca odpowiadać będzie małżonka zawodnika Wieczystej Kraków, Katarzyna Majewska.

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze