Magomedmurad Gadżijew: kim jest? Sylwetka polskiego zapaśnika Magomedmurada Gadżijewa: żona, rodzina, osiągnięcia

i

Autor: Instagram / Magomedmurad Gadżijew Magomedmurad Gadżijew: kim jest? Sylwetka polskiego zapaśnika Magomedmurada Gadżijewa: żona, rodzina, osiągnięcia

Magomedmurad Gadżijew: kim jest? Sylwetka polskiego zapaśnika Magomedmurada Gadżijewa: żona, rodzina, osiągnięcia

2021-07-11 2:19

Polscy kibice liczą na wiele medali na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! Jedną z nadziei na krążek jest Magomedmurad Gadżijew. Polski zapaśnik pod biało-czerwoną flagą ma na swoim koncie medale najważniejszych imprez, w tym złoto mistrzostw Europy z Rzymu z 2020 roku. Czy Magomedmurad Gadżijew dopisze do swoich osiągnięć wyróżnienie z najważniejszej imprezy czterolecia? Sylwetka polskiego zapaśnika Magomedmurada Gadżijewa. Kim jest? Magomedmurad Gadżijew - żona, rodzina, osiągnięcia.

Jedenaście medali przywiozła reprezentacja Polski z Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 roku. Kibice liczą, że w Japonii uda się co najmniej powtórzyć ten wynik. Jedną z nadziei jest Magomedmurad Gadżijew. Polski zapaśnik pochodzący z Dagestanu w ostatnim czasie przywoził medale z wielu istotnych imprez. Gadżijew to zapaśnik w stylu wolnym. Jego CV jest imponujące i choć w Brazylii pięć lat temu nie poszło mu najlepiej, tym razem jest nadzieją na krążek. Czy uda mu się go przywieźć z Japonii?

Zobacz także: Lista nominowanych w plebiscycie Przeglądu Sportowego. Wśród nich był Magomedmurad Gadżijew!

Magomedmurad Gadżijew - kim jest? OSIĄGNIĘCIA reprezentanta Polski

Czy Magomedmurad Gadżijew powalczy o medal Igrzysk Olimpijskich? Dagestański zapaśnik walczący dla Polski od 2014 roku osiągał sukcesy także dla Rosji! W 2010 roku jeszcze w kategorii wagowej był triumfatorem Pucharu Świata w zapasach. W tym samym roku w Baku zdobył srebro mistrzostw Europy. Najwięcej sukcesów odnosił pod polską flagą! Do największych osiągnięć należą medale mistrzostw świata - srebrny z 2017 roku i brązowy z 2019 roku. W 2020 roku w Rzymie został mistrzem Europy (wcześniej po złoto sięgnął w Rydze cztery lata wcześniej). Jest także triumfatorem Pucharu Świata z 2020 roku w Belgradzie. W 2015 roku sięgnął po srebro Igrzysk Europejskich w Baku.

Sylwia Dekiert o Euro i igrzyskach

Dlaczego Magomedmurad Gadżijew walczy dla Polski?

Gadżijew w rozmowie z Tomaszem Kalembą z Eurosportu przyznał, że do Polski przyjechał w 2012 roku. Szybko otrzymał polskie obywatelstwo. - Bardzo spodobało mi się w tym kraju. W Rosji miałem trochę problemów, dlatego postanowiłem się starać o polskie obywatelstwo. Bardzo szybko je otrzymałem - opowiadał Gadżijew, dodając, że uczył się hymnu. - Dla mnie najważniejszy jest polski hymn. Nawet uczyłem się go przed tymi igrzyskami (Igrzyskami Europejskimi - dop. red.) i trochę znam Mazurka Dąbrowskiego. Kiedyś na pewno go zaśpiewam - zarzekał się. Miejmy nadzieję, że zrobi to już w Tokio!

Magomedmurad Gadżijew - żona, rodzina

W sieci brak informacji, czy Magomedmurad Gadżijew ma żonę i dzieci. Rodzina polskiego zapaśnika pochodzi z Machaczkały. Gadżijew oprócz taty, ma także dwóch braci.

Zobacz zdjęcia Magomedmurada Gadżijewa w galerii poniżej!

Kiedy starty Gadżijewa na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio?

  • 6 sierpnia - do półfinałów
  • 7 sierpnia - repasaże, o trzecie miejsce i finał

Sprawdź, ile wiesz na temat Igrzysk Olimpijskich! Weź udział w naszym quizie.

QUIZ o igrzyskach olimpijskich. Myślisz, że zdasz? Przekonajmy się

Pytanie 1 z 10
Gdzie miały się odbyć igrzyska olimpijskie w 2020 roku?
Najnowsze