UDAŁO SIĘ! Marcin Długosz przebiegł 130 KILOMETRÓW dla Miłosza #BiegDługoszaDlaMiłosza

2020-05-22 18:11
Marcin Długosz i Miłosz Lasota
Autor: Twitter Marcin Długosz i Miłosz Lasota

Na świecie nie brakuje prawdziwych, pozytywnych wariatów, którzy kochają nieść dobro. Wśród nich jest nasz redakcyjny kolega, Marcin Długosz. Dziennikarz "Super Expressu" wyruszył w morderczy bieg na dystansie 130 kilometrów w piątek o 5:00 rano! Wyzwanie połączone było z niesieniem dobra. "Długi" zaproponował zainteresowanym, by za każdy pokonany przez niego kilometr wpłacali 10 groszy na leczenie 5-letniego Miłosza Lasoty.

#BiegDługoszaDlaMiłosza

Dla niektórych niemożliwe nie istnieje! Udowodnił to nasz redakcyjny kolega Marcin Długosz (25 l.), który w piątek, bladym świtem rozpoczął swoje mordercze wyzwanie. Plan? Przebiec 130 km! Za szalonym zadaniem stała chęć niesienia pomocy. Udało mu się tego dokonać po niemal 14 godzinach morderczej walki. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko pogratulować! BRAWO! Zwłaszcza, że za akcją szedł też piękny gest.

Dziennikarz "Super Expressu" zaproponował, by za każdy pokonany przez niego kilometr chętni wpłacali pieniądze dla chorego Miłosza Lasoty. 5-latek w styczniu 2018 roku zaczął się źle czuć. Zdiagnozowano u niego sepsę, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i zapalenie mózgu. W ich wyniku stracił słuch. Po roku wszczepiono mu pierwszy implant. Na operację wszczepienia drugiego implantu ślimakowego potrzeba około 140 tysięcy złotych. Do tej pory na portalu SiePomaga.pl udało się zebrać ponad połowę tej sumy!

- W maju 2019 roku, po kilkunastu badaniach, został wszczepiony pierwszy implant ślimakowy. Dziś Miłoszek słyszy na poziomie 50 decybeli, reaguje na imię, ale nadal nie rozumie mowy i sam nie mówi. Obecnie, mając prawie 5 lat, gaworzy jak malutkie dziecko. Niestety dowiedzieliśmy się, że NFZ zakończył wszczepianie drugich implantów. Możliwa jest wyłącznie operacja prywatna, na którą nas nie stać, a która potrzebna jest naszemu dziecku jak najszybciej potrzebna, bo istnieje duże prawdopodobieństwo skostnienia ślimaka, a wtedy operacja będzie niewykonalna - czytamy na SiePomaga.pl.

Na mecie na Marcina czekało nie tylko grono znajomych i bliskich, ale również pamiątkowy puchar. Nie zabrakło także najważniejszej osoby, czyli samego Miłosza Lasoty, dla którego pokonany został ten szalony dystans!

18:48 Marcin Długosz dziękuje wszystkim za wsparcie na gorąco po biegu!

18:40 Na mecie nie mogło zabraknąć największego bohatera dzisiejszego dnia! Marcin biegł dla 5-letniego Miłosza!

18:36 ZROBIŁ TO! MARCIN DŁUGOSZ PRZEBIEGŁ 130 KILOMETRÓW DLA 5-LETNIEGO MIŁOSZA!

18:35 Ostatnie dwieście metrów przed "Długim"!

18:31 Na Marcina na mecie czeka także pamiątkowy puchar!

18:24 Na linii mety na Marcina czekają już bliscy i znajomi, by pogratulować mu niesamowitego wyczynu!

18:16 Za Marcinem ostatni podbieg! To już ostatnie chwile biegu dla 5-letniego Miłosza! Wpłaty na platformie SiePomaga.pl można dokonać tutaj!

18:06 FINISZ JUŻ NIEBAWEM!

17:49 Osiem kilometrów do mety!

17:45 Humor na trasie dopisywał! Wyczekujemy informacji o finiszu!

17:20 Około dziesięciu kilometrów do mety! Nie jest łatwo, ale to już sama końcówka. Finisz morderczego biegu coraz bliżej.

17:06 Już niecałe dziesięć kilometrów do mety! Przypominamy o wpłatach na SiePomaga.pl - bariera 75 tysięcy została jakiś czas temu przekroczona!

17:00 Pojawiło się wsparcie z racami! To już końcówka. Dawaj, "Długi"!

16:43 Około piętnaście kilometrów do końca!

16:21 Mocno ściskamy kciuki za Marcina! Coraz bliżej do mety! A link do zbiórki, o której mówi "Długi" jest w banerze nad relacją - przypominamy o wyzwaniu rzuconym przez naszego kolegę. Każdy pokonany kilometr to 10 groszy wpłaty od chętnych!

16:15 Pękło 110 kilometrów! Czas na krótką przerwę i zjedzenie pizzy - w piątek w wersji bez szynki!

15:37 Coraz bliżej mety! Czas na najtrudniejszy odcinek, ale wiemy, że Marcin da sobie radę! Przypominamy też o trwającej zbiórce dla Miłosza - banner przenoszący na SiePomaga.pl jest tuż nad relacją.

15:21 Endomondo wskazuje, że w tym momencie Marcin spalił już ponad osiem tysięcy kalorii! Za nim już 10,5 godziny biegu.

14:57 Około trzydziestu kilometrów do końca, więc przypomnimy Wam, jak wyglądało rano całe zaplecze w plecaku Marcina!

14:38 Coraz bliżej setki! Lada moment Marcin rozpocznie tzw. "długi finisz".

14:15 Humor Marcinowi dopisuje! Zapowiadział opatentowanie swojego przepisu - nie możemy się doczekać.

14:00 Rzecznik Prasowy Prezydenta i Urzędu Miasta Kielc przekazał na Twitterze informacje o zaproszeniu Marcina Długosza do ratusza. - Takie wydarzenie nie może pozostać bez naszej reakcji - napisał Tomasz Porębski.

13:31 Marcin przebywa na trasie już 8,5 godziny! Jest coraz bliżej przekroczenia bariery 90 kilometrów biegu.

13:16 Szybki, filmowy raport z trasy! Marcin ma już za sobą ponad 84 kilometry, czyli dwa maratony.

12:28 - Raport od samego Marcina:

11:54 - Połowa dystansu już za Marcinem! To z kolei oznacza, że lada moment powinien ukończyć drugi maraton i do pokonania zostanie ostatni. Trzymamy kciuki!

11:10 - Kolejne kilometry za Marcinem. Na trasie przebywa już od przeszło sześciu godzin. W tym czasie pokonał ponad 60 kilometrów! Mistrzowie biegów strzeżcie się!

10:44 - A tak Marcin prezentował się kilkadziesiąt minut temu. Na filmie są również bohaterowie drugiego planu, którzy wspierają Marcina i dostarczają niezbędny prowiant.

10:15 - 56 kilometrów pokonane. Zostało jeszcze ponad drugie tyle.

9:58 - Szykuje się coś dużego :)

9:31 - Przypomnijmy, że cel wyzwania jest naprawdę szczytny. Każda złotówka przeznaczona na rzecz Miłosza, który walczy o normalne życie, jest na wagę złota! Odnośnik do zbiórki widzicie cały czas powyżej.

9:00 - Marcin zbliża się powoli do końca pierwszego okrążenia. Ma już za sobą ponad 40 kilometrów.

8:26 - Dotarły do nas pierwsze zdjęcia z trasy! Forza Marcin!

Marcin Długosz
Autor: Kacper Chudecki Marcin Długosz

8:00 - Aplikacja, która śledzi poczynania Marcina podpowiada nam, że przebył już ponad 30 km i biegnie w tempie około 5 min/km.

7:42 - A tak wyglądał start:

07:10 - Raport prosto z trasy! Po dwóch godzinach biegu Marcin ma za sobą już 25 kilometrów. Wszystko zgodnie z planem i oby tak dalej!

6:44 - Gdyby ktoś myślał, że bieganie to tylko dobry strój sportowy, to jest... w dużym błędzie:

6:23 - Marcin się na nas chyba nie obrazi, gdy zdradzimy, że w ostatnim czasie zmagał się z małym urazem stopy. Obawiał się nieco o jej stan przed dzisiejszym wyzwaniem, ale na razie wszystko wskazuje na to, że kontuzja nie przypomina o sobie.

5:54 - 6 min/km - tak to wygląda po pierwszych 10 kilometrach. A jeśli chodzi o warunki pogodowe, to aura dzisiaj sprzyja. W Świętokrzyskim jest bezchmurnie. Nic tylko biegać!

5:26 - Spokojne pierwsze kilometry, ale przecież nie o czas tutaj chodzi. Warto wspomnieć, że Marcin ma już za sobą bieg na 100 kilometrów, ale każdy kolejny metr więcej jest prawdziwym wyzwaniem. Do dzisiejszego zadania przygotowywał się długimi tygodniami.

5:04 - "Forza" - zakrzyknął Marcin przed startem dla otuchy, co z włoskiego na polski można tłumaczyć jako "dawaj". Dla niewtajemniczonych przypomnimy, że Marcin jest wielkim fanem Milanu, dlatego dla otuchy podrzucimy hymn tego klubu. KLIK!

4:52 - Trwają ostatnie chwile rozgrzewki, która zwłaszcza w tak niskiej temperaturze, jaka panuje obecnie na zewnątrz, jest niebywale istotna. W prywatnych rozmowach Marcin zdradził, że pokonanie trasy zajmie mu około 10 godzin.

4:49 - Dzień dobry! Jak zapowiadaliśmy, tak robimy! Dokładnie o godzinie 5:00 Marcin rozpocznie bieg na dystansie potrójnego maratonu, a więc 130 kilometrów. Nie jest to jednak bieg dla biegu, sztuka dla sztuki jak to się utarło mawiać. Marcin pomyślał o innych, a konkretnie o 5-letnim Miłoszu, który w wyniku przebytej choroby stracił słuch i teraz potrzebuje drogiej terapii i specjalistycznej aparatury. Marcin Długosz zaproponował, by chętni wpłacali po 10 groszy od zrobionego przez niego kilometra.

W piątek 22 maja o godzinie 5:00 dziennikarz "Super Expressu", Marcin Długosz ruszy na trasę 130-kilometrowego biegu po wcześniej wyznaczonej przez siebie trasie. Jego drugą, życiową pasją jest kibicowanie AC Milan. O sukces w biegowym wyzwaniu będzie jednak dużo łatwiej niż w przypadku ekipy z San Siro. Marcin Długosz zaproponował, by chętni wpłacali po 10 groszy od zrobionego przez niego kilometra. Jeśli uda mu się więc przebiec pełny dystans, to kwota wyniesie 13 złotych.

- Moje największe dotychczas wyzwanie sportowe, bez Ciebie jest tylko wyzwaniem sportowym. Z Tobą natomiast tworzy duet idealny. Dasz się namówić? To tak niewiele, a tak wiele. Miłosz nie ma czasu - napisał na Twitterze Marcin Długosz, zachęcając do włączenia się do przygotowanej przez niego akcji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE