Medale Polaków w pływaniu! Radosław Kawęcki wicemistrzem Europy, męska sztafeta z brązem

2017-12-14 11:02

Środowy dzień w Kopenhadze był niezwykle udany dla polskich pływaków. Radosław Kawęcki zdobył srebrny medal na 200 metrów stylem grzbietowym, a męska sztafeta kraulistów wywalczyła brąz. Miejmy nadzieję, że to nie koniec sukcesów biało-czerwonych na mistrzostwach Europy w pływaniu.

Radosław Kawęcki w swojej koronnej konkurencji zdobył już cztery złote medale mistrzostw Europy i trzy złote krążki mistrzostw świata. W środę wydawało się, że znów zostanie najlepszy, bo na 150. metrze przewodził jeszcze stawce. Fenomenalny finisz zaliczył jednak 17-letni Rosjanin Kliment Kolesnikow i ostatecznie to on dopłynął do brzegu pierwszy. Drugi był Kawęcki, zapewniając sobie srebro i tytuł wicemistrza Europy. Czas Polaka to 1.48,46.

ZOBACZ: 800 dzieci na urodzinach Otylii Jędrzejczak

Sporą niespodziankę sprawiła także reprezentacja polskich kraulistów. Paweł Juraszek, Filip Wypych, Jakub Książek i Kacper Stokowski awansowali do finału z dopiero ósmym czasem i wydawało się, że nie mają wielu szans w walce o podium. W wyścigu finałowym nastąpiła roszada. 18-letniego Stokowskiego zastąpił Konrad Czerniak. To była świetna decyzja. Polacy niespodziewanie przypłynęli za Rosjanami i Włochami, zajmując trzecie miejsce w starcie 4x50 metrów kraulem. Czas 1.24,44 dał biało-czerwonym najniższy stopień podium.

SPRAWDŹ: Jak Otylia Jędrzejczak uczy córeczki czułości?

Pecha miał z kolei Dominika Sztandera, której do brązu na 50 metrów stylem klasycznym zabrakło 0,05 sekundy. Polska ustanowiła rekord Polski (pobiła swój własny wynik), ale cóż z tego, skoro zajęła najgorsze dla sportowca, czwarte miejsce.

W czwartek kolejna okazja Polaków do powiększenie zdobyczy medalowej. Konrad Czerniak popłynie w finale na 100 metrów stylem motylkowym i jest wymieniany w gronie faworytów do końcowego triumfu. O medal powalczy również Alicja Tchórz na sto metrów grzbietem. Radosława Kawęckiego czeka zaś początek zmagań w konkurencji grzbietowej na sto metrów.

ZDJĘCIA: Kasia Bielecka - mistrzyni Europy w tańcu na rurze