Natalia Sadowska

Autor: materiały prasowe Podpis:  Natalia Sadowska (31 l.) została mistrzynią Polski w warcabach

MP warcabistek w Parku Julinek. Mistrzyni świata Natalia Sadowska czekała siedem lat na krajowy tytuł

2022-11-14 13:43

Na ten tytuł przyszło jej długo czekać. Natalia Sadowska (31 l.) w ostatnich latach zdobywała w warcabach stupolowych tytuły mistrzyni świata, Europy oraz Polski w formule open (mężczyzn i kobiet), ale od ostatniego jej triumfu w mistrzostwach kraju kobiet minęło siedem lat. Wywalczyła go teraz w podwarszawskim parku Julinek.

W turnieju udział wzięło 12 zawodniczek. W finałowej czwórce znalazły się bardzo utytułowane warcabistki. Gra była bardzo zacięta, a w sześciu partiach decydujących o tytule tylko jedna była rozstrzygnięta: aktualna mistrzyni Europy Natalia Sadowska pokonała wicemistrzynię Europy Martę Bańkowską. Pozostałe partie kończyły się remisami.

Podium czempionatu w parku Julinek przedstawia się następująco:

1. Natalia Sadowska (Admirał PCBest Szczecin – 4 pkt (1 zwycięstwo, 2 remisy)

2. Arleta Flisikowska (SRW Rychlik) – 3 pkt (3 remisy)

3. Katarzyna Stańczuk (Olymp Błonie) – 3 pkt. (3 remisy)

W minionym roku złoty medal przypadł Katarzynie Stańczuk, zaś w latach 2016–2020 seryjnie zwyciężała Arleta Flisikowska.

Mistrzyni kraju powiększyła serię tegorocznych sukcesów, wśród których są wygrane wszystkie turnieje cyklu Pucharu Świata oraz złote medale ME w grze klasycznej, szybkiej i błyskawicznej.

Pula nagród w turnieju o mistrzostwo kraju wynosiła 25 tys. złotych.

Patronami medialnymi byli „Super Express” i rozgłośnia Super Nova.

4/05/2021  MSK  Sadowska po finale MŚ. Złość, rozczarowanie, sława i incydent z rosyjską flagą [WYWIAD]